Albańczycy siłą przejęli władzę w Kosowskiej Mitrowicy

Opublikowano: 15.12.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2093

Uzbrojeni mieszkańcy Kosowa pochodzenia albańskiego, wspierani przez formacje zbrojne samozwańczej republiki, przejęli budynek gminy w mieście Mitrowica i ogłosili się nowymi władzami regionu — poinformował Petar Petkovic, szef serbskiego Biura Gabinetowego dla Kosowa i Metohiji.

https://www.youtube.com/shorts/D85D4SiSmOY

„Dzisiaj Albańczycy przejęli należące do Serbów miejsca w serbskiej gminie Kosowska Mitrovica poprzez przemoc i jednostronne działania, chociaż nikt na nich nie głosował i nie mają oni żadnego poparcia ze strony serbskiego narodu” — stwierdził Petkovic.

Media podają, że Kosowarzy weszli w środę do budynku gminy, strzeżonego przez bojowników z „policji kosowskiej”, i odbyli sesję rady gminy, na której powołali albańskich posłów zamiast serbskich. Wyznaczeni zastępcy złożyli „przysięgę”, po czym „wybrali” wójta gminy. Był to Albańczyk, Nejat Ugljanin.

„Wydarzenia wyraźnie pokazują, że głównym celem Prisztiny i [premiera Kosowa] Albina Kurtiego jest to, by na północy nie było ani jednego Serba” — podkreślił szef serbskiego resortu ds. Kosowa.

Wczoraj szef samozwańczej republiki Kosowa Vjosa Osmani, premier Albin Kurti i spiker parlamentu Glauk Konjufca uroczyście podpisali w Prisztinie wniosek o przystąpienie do UE, który ma być formalnie złożony w Brukseli dzisiaj. Po podpisaniu Kurti powiedział, że Prisztina przekaże wniosek o przystąpienie do UE czeskiemu przewodnictwu w Radzie Unii Europejskiej.

Starania władz samozwańczej republiki Kosowa o przyjęcie do Unii Europejskiej to parodia, ponieważ republika ta nie jest nawet członkiem ONZ – przekazał w oświadczeniu zamieszczonym na „Twitterze” w środę 14 grudnia sekretarz stanu w serbskim MSZ Nemanja Starović. „Tymczasowe władze w Prisztinie starają się o członkostwo w UE. Na pierwszy rzut oka wygląda to na parodię… Kraj ten nie jest częścią ONZ, jego przystąpienie do UE całkowicie ignoruje Kartę Narodów Zjednoczonych, Traktat Lizboński i tak dalej. Zastanawiam się, czy mogę zgłosić się do NASA, by polecieć na Księżyc” — napisał Starovic.

Źródło: pl.News-Front.info [1] [2]


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.