Wysoka aktywność hydrotermalna w Yellowstone

Opublikowano: 09.06.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Ostatnie wzmożenie aktywności sejsmicznej w obrębie Parku Narodowego Yellowstone, wywołuje sporo dyskusji w Stanach Zjednoczonych. Naukowcy uspokajają, że nic nie wskazuje na możliwość erupcji znajdującego się tam superwulkanu. Jednak ludzie są nieufni, zwłaszcza, że USGS przestał informować o aktywności tamtejszych gejzerów.

Skoro nie widać danych łatwo o teorie spiskowe. Najlepiej zatem udać się na miejsce i zobaczyć na własne oczy jak wyglądają tamtejsze gejzery i czy rzeczywiście nie ma tam niczego ciekawego jak można sądzić po decyzji likwidacji statystyk erupcji hydrotermalnych.

Okazuje się, że dzieje się tam bardzo dużo. Gejzery strzelają jeden za drugim, a niekiedy trwają tam jednoczesne erupcje nawet czterech i więcej gejzerów z danego pola. To bardzo duża aktywność, bo normalnie czasami strzelał pojedynczy gejzer, a teraz strzela wszystko niemal w tym samym momencie.

Niektórzy wierzą w to, że Yellowstone wkrótce wybuchnie, co spowoduje, że duża część USA może zostać zniszczona. Pojawiają się pogłoski, że rząd amerykański poszukuje jakiegoś lokum dla milionów obywateli z preferencją, aby było to na półkuli południowej. Były też doniesienia prasy południowoafrykańskiej na ten temat.

Jak wynika z oficjalnych danych z 3 czerwca 2014 roku, doszło do kolejnych dwóch silniejszych trzęsień ziemi w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone. Tym razem były to dwa wstrząsy powyżej 3 stopni w skali Richtera.

Wstrząsy o magnitudach 3,4 i 3,2 stopni znajdowały się w okolicy miejscowości Gardiner. Zwraca uwagę większa ich głębokość, ponieważ epicentrum zlokalizowano 29 i 27 km pod ziemią. Z pewnością były to pomruki kaldery Yellowstone.

Aktywność sejsmiczna w Yellowstone występuje dosyć często, ale zdecydowana większość wstrząsów ma bardzo małe magnitudy. Zdecydowana część z nich jest wywoływana działalnością geotermalną, na przykład erupcjami gejzerów, ale nie wszystkie.

Od jakiegoś czasu dochodzi do zdecydowanego wzrostu magnitudy w miarę głębokich, a więc wulkanicznych trzęsień ziemi. Mieszkańcy USA obawiają się, że są to pierwsze symptomy budzącego się superwulkanu, który nieszczęśliwie znajduje się w centrum Ameryki Północnej.

Źródło: Zmiany na Ziemi
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
skyhigh
Użytkownik
skyhigh

u nas jest duzo wolnych mieszkan na wynajem za tanie pieniadze, to moze niech do nas sie przeniosą, w koncu jestesmy waznym partnerem i aliantem usa, co nie ?!?

jacekstu
Użytkownik
jacekstu

skyhigh – ale najpierw niech złożą podanie o wizę ;)

staryzenek20
Użytkownik
staryzenek20

Jak można przeczytać na stronie rosyjskiego ministerstwa ds. Przeciwdziałania Skutkom Katastrof EMERCOM:
http://en.mchs.ru/news/item/434203/
26 czerwca 2013 roku rosyjskie ministerstwo podpisało umowę o współpracy z amerykańską Federalną Agencją Zarządzania Kryzysowego FEMA na lata 2013-2014.
Co spowodowało że dwa teoretycznie wrogie sobie państwa zdecydowały się na współprace na wypadek katastrof naturalnych lub innych zagrożeń?

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ