Aktywista związkowy zamordowany w Kolumbii

Opublikowano: 21.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 394

Kilka godzin po podpisaniu przez rząd Kolumbii układu o wolnym handlu z Unią Europejską, został zamordowany aktywista związkowy – Milton Parra Rivas. Milton został zastrzelony 11 grudnia w godzinach popołudniowych w kolumbijskiej gminie Puerto Gaitan.

Milton był członkiem związku zawodowego Union Sindical Obrera (USO) – członka międzynarodowej federacji IndustriALL. Pracował jako elektryk i operator maszyn w fabryce firmy Termotecnica Coindustrial SA – która jest podwykonawcą hiszpańskiej korporacji CEPSA.

Milton był znanym aktywistą związkowym i organizatorem zgromadzeń pracowniczych mających na celu polepszenie warunków pracy i walkę o prawa pracownicze. Związek USO jest od pewnego czasu obiektem ataków bandytów wynajmowanych przez pracodawców. Wielu związkowców otrzymywało groźby, a sam Milton był straszony śmiercią dzień przed jego zabójstwem. W samym tylko 2011 roku zostało w Kolumbii zamordowanych 29 działaczy związkowych.

Na stronie federacji IndustriALL można podpisać petycję skierowaną do kolumbijskiego rządu z wyrazami solidarności ze związkiem USO i potępiającą antyzwiązkowe praktyki w Kolumbii.

Opracowanie: robotnik miesiąca
Źródło: CIA


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pasanger8 21.12.2012 20:27

    Widać wolny rynek najemnych morderców działa a potem się będą latyfundyści i wielcy kapitaliści dziwić,że tylu wolontariuszy się zajmie odwetem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.