„Aktywiści klimatyczni” zatrzymali karetki pogotowia

Opublikowano: 30.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1941

Grupa kilkunastu „aktywistów klimatycznych” zdecydowała się przeprowadzić dzisiaj protest polegający na blokadzie trasy europejskiej E4. Policja w Sztokholmie dostała z tego powodu zgłoszenie od pracowników lokalnego szpitala, bo z powodu działań ekologów karetki pogotowia nie mogły dotrzeć do potrzebujących.

Działacze zajmujący się zmianami klimatycznymi w ostatnim czasie intensyfikują właśnie blokady dróg. W Szwecji zwracają na siebie uwagę z powodu zbliżających się wyborów parlamentarnych, zaplanowanych na 11 września.

Dzisiaj rano „aktywiści klimatyczni” zablokowali więc ruch drogowy na sztokholmskim odcinku trasy europejskiej E4. Policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie po godzinie 8 rano, gdy na asfalcie siedzieć miała grupa 10-15 osób.

Funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez pracowników Szpitala Karolińskiego. Wspomniana droga jest bowiem główną trasą przejazdu karetek świadczących usługi medyczne dla placówki. Opóźniony był między innymi ambulans z priorytetowo potraktowanym pacjentem.

Ostatecznie aresztowanych przez policjantów zostało 12 ekologów. Postawiono im między innymi zarzuty sabotażu, blokady pojazdów posiadających niebieskie światło oraz naruszenia przepisów o porządku publicznym.

Do sprawy odnieśli się politycy opozycyjnej centroprawicy. Umiarkowana Partia Koalicyjna zapowiedziała, że po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zaostrzy kary dla osób blokujących drogi. Także Patia Zielonych odniosła się krytycznie do utrudniania pracy pogotowiu ratunkowemu.

Na podstawie: Aftonbladet.se, Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 30.08.2022 11:03

    Pod domy polityków idźcie protestować!

  2. EVO007 30.08.2022 20:08

    nie ekolodzy a terroryści klimatyczni tfu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.