Aktywiści antyatomowi na spotkaniu z Pawlakiem

Opublikowano: 09.05.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 416

Na piątkowe spotkanie z wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem, odbywające się w auli Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej przybyła grupa łódzkich aktywistów antyatomowych. Pomimo obecności znacznych sił policji, w tym funkcjonariuszy po cywilnemu, przybyłym udało się wnieść do auli sześciometrowy transparent o treści „Czarnobyl 1986, Fukushima 2011, teraz Polska?”, który rozwinęli podczas wystąpienia wicepremiera.

Transparent skupił uwagę tak ponad setki uczestników spotkania, jak i samego Waldemara Pawlaka który skwitował jego rozwinięcie stwierdzeniem: „O widzę że Państwo też tu są…”.

W swym przemówieniu wicepremier kilkakrotnie nawiązywał do planów budowy w Polsce elektrowni atomowych, starannie jednak unikał (być może ze względu na obecność przeciwników atomu) zajęcia jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Wskazywał za to na konieczność dyskusji w sprawie przyszłości polskiej energetyki, znaczenie alternatywnych źródeł energii i potrzebę ponownej oceny bezpieczeństwa i ekonomicznych aspektów energetyki atomowej po katastrofie w elektrowni atomowej Fukushima I.

Ze względu na to, że możliwość zadawania pytań premierowi miały jedynie 3 osoby wyznaczone przez prowadzących spotkanie pracowników politechniki, aktywistom nie udało się zmusić wicepremiera do zajęcia bardziej konkretnego stanowiska w sprawie budowy elektrowni atomowych w Polsce.

Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. siristru 09.05.2011 10:49

  Polecam stronkę: http://ian.org.pl/

 2. Roots Chant Rising 09.05.2011 11:02

  Publiczne spotkanie, prowadzone z wicepremierem oraz trzema osobami,które mogły zadawać pytania(żart??).Dlaczego Pawlak nie chciał zająć stanowiska w kwestii elektrowni?? Zapewne jego pogląd nie jest “wyjałowiony” w tej sprawie.Walizki wędrują pod stolikami,propaganda energii atomowej trwa,rząd odpowie na wszystkie (wybrane)pytania.Więc drogi Polaku nie martw się…wszystko w porządku.

 3. senseimarcel 09.05.2011 14:33

  Kanapki pod stołem już rozdane, chcecie czy nie atomówka w Polsce powstanie.
  Łapówki są bezzwrotne!

 4. Raptor 09.05.2011 14:47

  “Łapówki są bezzwrotne!”
  Czasem się je zwraca, w postaci trwałej “utraty zdrowia”…

 5. wizjoner 09.05.2011 23:11

  elektrownia musi powstać nic na to nie poradzicie ekoterroryści

 6. Ahila 10.05.2011 09:38

  jak dla mnie tak – okupowanie budowy już raz się udało – komuna się ugieła 😉 dlaczego teraz ma się nie udać ?

  co do ekoteroryzmu człowieku zastanów się najpierw zanim napiszesz – może byś się poduczył i troche dowiedział na temat elektrowni , tego jak działają , jakie paliwo jest używane , jak się składuje później to paliwo , jakie są koszty całokształtu , jak wygląda sprawa przecieków , co się dzieje jak się taką elektrownię zbombarduje 😉 ?
  -chociaż z drugiej strony prywatyzujemy spółki węglowe 😉 możliwe że to będzie niedługo jedyne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.