Aktor i reżyser oskarżony o antysemityzm z powodu sztucznego nosa

Opublikowano: 18.08.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2131

Amerykański aktor i reżyser Bradley Cooper powrócił na ekrany po pięciu latach przerwy. Jego nowy film „Maestro”, poświęcony postaci kompozytora i pianisty Leonarda Bernsteina, wzbudza jednak nie tylko zainteresowanie, ale także kontrowersje. Wszystko z powodu… sztucznego nosa Coopera, który zdaniem krytyków prezentuje stereotypowy obraz ośmieszający Żydów.

W 2018 roku na ekrany kin trafił film „Narodziny gwiazdy”, będący jak dotąd ostatnią produkcją amerykańskiego gwiazdora. W listopadzie fani jego twórczości będą natomiast mogli zobaczyć zupełnie nowy obraz, czyli „Maestro”.

Film reklamowany jako „romans biograficzny” opowiada historię Leonarda Bernsteina, wielokrotnie nagradzanego kompozytora i pianisty zmarłego w 1990 roku, urodzonego w Stanach Zjednoczonych w rodzinie żydowskich emigrantów z Rosji.

W rolę Bernsteina w swojej nowej produkcji wciela się sam Cooper. Aktor i reżyser na potrzeby filmu musiał się ucharakteryzować. Podstawowym elementem jego nowego wizerunku jest zaś proteza nosa, mająca upodobnić go do amerykańsko-żydowskiego kompozytora.

Zdaniem niektórych Cooper wyraźnie przesadził z charakteryzacją, bo nos ma rzekomo powielać stereotypowy i ośmieszający Żydów obraz. Część krytyków uważa dodatkowo, że aktor i reżyser mógł zatrudnić do swojej produkcji żydowskiego aktora, którego nie musiałby ucharakteryzować.

Na podstawie: PAP.pl, CNN.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.