Aj-waj porwanie

Opublikowano: 25.05.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1307

Są ludzie o nadętym jak balon ego. Takim pamięta właśnie aresztowanego na lotnisku w Mińsku Ramana Pratasiewicza znający go od 15 lat dawny kolega. Okrzyknięty jako zdolny businessman, polityk, który wyrósł w atmosferze notorycznej niezgody na panujący porządek rzeczy, Pratasiewicz utożsamia radykalną opozycję.

Opozycjoniści to zwykle ludzie niezadowoleni z życia, buntownicy od urodzenia. Za własne kłopoty życiowe winił Putina, Łukaszenkę. Już w ławce szkolnej, jako niepełnoletni działacz i uczestnik akcji protestacyjnych przypisywał sobie rolę prześladowanego. Korzystał ze stypendium przyznanego przez prezydenta Łukaszenkę nazywając go ostatnim tyranem Europy. Ten rodzaj ludzi w Rosji i na Białorusi, jeśli wejdzie w rolę dziennikarza, nieustannie dostrzega wyłącznie negatywne strony życia. Jako ustawiczny malkontent znany był ze skrajnej rusofobii i krytyce otoczenia. Jakby dla równowagi na ile buntowniczy, tak samo tchórzliwy charakter tego człowieka działalnością polityczną zjednał mu w internecie zwolenników z Austrii, Polski, Litwy. Białorusin z urodzenia, nie identyfikował się z interesem Białorusi. Jego wpisy irytowały krytyków uważających Pratasiewicza za człowieka z wyraźnymi zaburzeniami psychicznymi. Za bezmyślne uważają jego zachowanie opisując decyzję wyjazdu z Białorusi, by w drodze z Aten do Wilna nie zakładać możliwości awaryjnego lądowania w Białorusi, co stało się faktem pod pretekstem podłożonej w samolocie bomby. Oceniający pewność siebie Pratasiewicza wnioskują, że uderzeniem przysłowiowej wody sodowej było poparcie zagraniczne dla jego postawy, którym poczuł się równy Nawalnemu. Dodatkowa reakcja użytkowników kanału Nexta polecająca ustalenie personaliów tych, którzy doprowadzili do aresztowania Pratasiewicza po to by znaleźć ich rodziny i zniszczyć w domach, wymierzając sprawiedliwość ukazuje otwarcie podsycany radykalizm. To parasol europejskich elit stoi za rewolucyjnym klimatem radykalizmu opozycyjnych działaczy dążących do destabilizacji Białorusi.

Zapis rozmów pilotów samolotu z wieżą kontroli lotów na mińskim lotnisku po tym jak w wyniku łączności między portalem Delfi.ru i Wilnem potwierdza się, że samolot z Aten zmuszony został do lądowania po wiadomości e-mail o podłożonej w samolocie bombie. Zgodnie z procedurami dowódca załogi samolotu zdecydował o bezpiecznym podejściu do lądowania. Ludzie nie rozumieją zasad kontroli lotów, więc uważają, że kapitan nie musiał podporządkować się poleceniom wieży kontrolnej.

Nastroje wśród buńczucznej opozycji nieco opadły, wielu żałuje, że nie wykupiło biletów biorąc nogi za pas poszukując luksusowego schronienia w Europie. Zdarzenie z aresztowaniem wygląda na przemyślaną i skuteczną operację z incydentem o bombie jako czytelnym pretekstem. Bez niego, nie byłoby powodu do przerwania lotu. Nieprzychylny Białorusi obywatel, leci nad jej terytorium. W wyniku jego wcześniejszej działalności wiele osób zostało zatrzymanych, aresztowanych, a on sam umyka odpowiedzialności podróżując między Warszawą i Wilnem. Radykalnymi apelami wystawił ludzi na konfrontację z milicją, ryzyko utraty wolności, sam czmychnął. Gdyby go teraz postawiono na głównym placu Mińska tysiące rodziców przyszłoby rozliczyć go z wykorzystania często nieletnich do swoich politycznych celów. Matki młodych milicjantów poszkodowanych w wyniku obrzucenia ich pojazdów koktajlami Mołotowa też miałyby mu wiele do powiedzenia. Tchórzostwo Pratasiewicza podpowiada mu, że surowszym od wymiaru sprawiedliwości byłby wyrok i sprawiedliwość poszkodowanych jego działalnością.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 3,75 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Polsat News : Pratasiewicz w stanie krytycznym!

Co nie powstrzymuje znanego opozycjonistę przed puszczaniem kolejnych nagrań na tik-toka : https://youtu.be/uMBlxhXxyAk?t=511

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

rzeczywiście Baciuszka niewinny, 98,4% Białorusinów chce go, jak okulistę Syryjczycy…

JZ
Użytkownik

O kurcze XD Tekst jak ze starej, dobrej “ubeckiej” szkoły! No no, widać dalej są osoby kultywujące te tradycje. Wyśmiać, poniżyć, oczernić przeciwnika, a wydarzenie umniejszyć, wyjaśnić tak, by ostudzić emocje w narodzie, bo przecież wszystko można tak wyjaśnić! Nie no, wiadomo, że codziennie w wyniku doniesień o bombie na pokładzie uzbrojony myśliwiec pomaga samolotowi pasażerskiemu wylądować ^^d Może by to i miało ręce jakieś i nogi, gdyby nie całokształt sytuacji na Ukrainie i Białorusi, tam już od wielu lat dzieją się złe rzeczy i nie da się już ot tak zatuszować porwania samolotu, na którym leciał sobie pan Raman i którego nie wiadomo dlaczego wyprowadzono z tego samolotu, bo przecież powodem lądowania była bomba, a nie on sam. Bzdury na kółkach! Lądowanie z powodu bomby a wyprowadzają z samolotu białoruskiego opozycjonistę! Trzeba być zupełnie pozbawionym mózgu człowiekiem, żeby nie dostrzegać o co tu chodzi w tym zdarzeniu, zwłaszcza, że akcje przeciwko opozycjonistom trwają już od dłuższego czasu! Nowiczok itd. Jaki los spotkał najaktywniej protestujących na Białorusi!? Te dwie młode dziennikarki, które trafiły do łagrów za swoją działalność!? I tyle pozytywnych ocen jeszcze tego “ubeckiego” wpisu… Jprd…

Nawet zakładając, że Raman jest takim niechcianym trollem, youtuberem, który się lansuje, nawet gdyby te wszystkie informacje z powyższego wpisu były prawdziwe, to to nie jest powód, żeby go aresztować… Żeby go wyprowadzić z samolotu. W sieci mamy pełno półmózgów i nikt ich nie aresztuje… Najwyżej się wyśmiewa i tyle. Na tym polega wolność słowa, dlatego też powyższy wpis tutaj jest i nikt jego autorowi nie zrobi krzywdy, nie porwie z samolotu i nie zamknie w wiezieniu! Tak dla jasności, bo widzę, że nie każdy to rozumie.

robi1906
Użytkownik

Albo rządzi Lichwa poprzez swoje korporacje, albo … jakiś “krwawy reżim” który broni swój naród przed kolonializmem. Innej opcji nie ma.

Nie mam najmniejszego zamiaru tłumaczyć zwolennikom “demokracji”, że tej demokracji nie ma, bo jeśli po tym całym szaleństwie ze wstrzykiwaniem mutagenów są jeszcze tacy “wariaci” którzy w to wierzą, to tylko są wariatami lub działają celowo.

Białoruś ma prawo bronić swojego państwa i ma prawo odrąbywać chwasty. Gdyby u nas tak tego pilnowano do tej pory pracowalibyśmy w Ursusie, FSO, Unitrze.

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

@JZ
Cytat z innego tekstu- https://wolnemedia.net/zakaz-przelotow-dla-bialorusi-przez-przestrzen-ue/

“Awaryjne lądowanie w Mińsku nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w historii europejskiej przestrzeni powietrznej. Najgłośniejszym przypadkiem było przymusowe lądowanie samolotu prezydenta Boliwii Evo Moralesa w Wiedniu w 2013 roku. Powodem były pogłoski, że na pokładzie znajduje się były agent CIA Edward Snowden, oskarżony w Stanach Zjednoczonych o ujawnianie tajemnic państwowych. Wówczas samolot został zmuszony do wylądowania w Wiedniu. W rezultacie Snowden nie został odnaleziony na pokładzie samolotu, więc maszynie pozwolono na kontynuowanie lotu.”

Można było zmusić do lądowania samolot z prezydentem, to można i z kimś innym.
O co ten żal. Przecież to normalna sprawa.

JZ
Użytkownik

Czytam komentarze i nie wierzę, że ludzkość tak nisko upadła…

Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

JZ

A kiedyż to ludzkość była wysoko, że dziś upadła? Może stała lub siedziała i… upadła.

JZ
Użytkownik

Wujek Polonii, może masz rację, że nigdy ludzkość nie podniosła się z ziemi, ale skoro się nie podniosła, to teraz mocno ryje głową w glebę… A ja po prostu miałam nadzieję, że jednak ludzkość może z siebie coś więcej dać.

robi1906
Użytkownik

Nie mam cierpliwości do wariatów, albo do ludzi już z tak zrytym przez tresurę łbem, że nic do nich nie dochodzi.

Więc powiem tak J,Z, myślisz że jak jesteś biała z europejskiego kraju masz telefon komórkowy, internet i demokrację to możesz czuć wyższość do Łukaszenki?, to się mylisz.

100 lat temu idiota Sienkiewicz napisał “W pustyni i puszczy”, siedzieli tam Polacy razem z brytolami i z foteli oglądali dzikich murzynów, 50 lat potem przyszedł Hitler i z białej buty Polaków nie zostało nic, to Niemcy siedzieli w fotelach i obserwowali jak Polacy giną za skórkę od chleba.

Myślisz że żyjemy w czasach w których “my” już jesteśmy tak bezpieczni, że jesteśmy na tak wysokim poziomie moralnym że tylko pozostaje nam dawać nauki innym?, to też się mylisz.
Nic się nie zmieniło od czasów “murzynów” zawsze chodzi o to samo o podbój, o zdobycie wszystkiego.

Jeśli chcesz zrozumieć jak ten świat wygląda pod przykrywką “cywilizacji”, to zacznij czytać reportaże o kolonializmie,
na początek polecam “Wytępić całe to bydło” i potem może zrozumiesz, że te czasy nigdy nie minęły i nie miną.
Zmienia się tylko technika.

JZ
Użytkownik

Robi1906 ty też sobie poczytaj trochę, tylko nie to, co czytałeś do tej pory, bo widzę, że ci zaszkodziło. Może wtedy zrozumiesz, że zgoda na ten stan rzeczy, o którym sam napisałeś, jest tylko drogą ku upadkowi. W ogóle nie zrozumiałeś, o czym napisałam w moich komentarzach, ale też nie mam cierpliwości do ludzi ze zrytym beretem, więc dyskutować z tobą już nie mam zamiaru.

PS. A o ludzkości i jej poziomie zdanie mam jak powyżej napisałam w innym komentarzu, a twoje utyskiwanie jeszcze mnie w nim utwierdziło.