Ahmadineżad i tzw. Demokracje Zachodnie

Opublikowano: 15.02.2012 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 312

Na 25. Międzynarodowej Konferencji „Islamskiej Jedności” w Teheranie, stwierdził w swoim przemówieniu prezydent Iranu, że USA i inne państwa zachodnie w imię demokracji założyły instytucje i organizacje międzynarodowe, i nałożyły je światu, aby w ich imieniu dokonywać największych grabieży pod nazwą „światowy management”.

Jak Irańskie Radio donosi, Mahmud Ahmadineżad podkreślił, że Zachodnie Demokracje są wielkim kłamstwem i zdradą, są panowaniem człowieka nad człowiekiem, i że w nich wiara we wspólne ideały i jedność wokół pewnych wiodących wartości są niemożliwe.

Irański prezydent dodał, że demokracja wg „zachodnich metod” jest właściwie pewnego rodzaju pogardą dla człowieka – na życzenie Kapitalistów i Syjonistów – …!w imię ludu.

Ahmadineżad podkreślił, że w przeszłości ani wśród kultur prymitywnych jak też i sami faraonowie nie uciemiężali człowieka tak, jak dzisiejsi „czciciele kapitału,  którzy w bezprzykładny sposób go ciemiężą i rabują.

Szef irańskiej egzekutywy dodał, że syjoniści, którzy dzisiaj w USA odgrywają wiodącą rolę, przejęli z historycznych doświadczeń to, że niewolnictwo i kolonializm nie mogą zaspokoić ich żądzy. Dlatego zdecydowali się znowu zaprowadzić nad światem te nowoczesne formy panowania, które by miały pozór demokracji, wolności i praw człowieka, ale tak w rzeczywistości są jednak  znanym z historii niewolnictwem, kolonializmem i mordowaniem człowieka.

Mahmud Ahmadineżad oznaczył dzisiejsze nałożenie ludzkości syjonistycznych reżimów jako nie mającą sobie równej pogardy ludzkości w historii: I nikt nie powinien domniemywać, że te syjonistyczne reżimy nałożone zostały tylko muzułmanom i ludziom Bliskiego Wschodu, ale że właśnie całej ludzkości.

Prezydent Iranu podkreślił w swoim wystąpieniu, że reżim okupacyjny z El Kuds po to właściwie został stworzony – do panowania nad całym światem – i dlatego też przyjaźń z krajami Zachodu i z USA, przynosi ze sobą kontakty i sam ten syjonistyczny reżim.

W tym kontekście, w jaki sposób demokracja także w Polsce może być tylko pewną namiastką, i że rzeczywiście tak może być, potwierdza wypowiedź Donalda Tuska na debacie z 6 lutego w sprawie ACTA – wypowiedź, która właściwie dotyczyła nie ACTA lecz systemu emerytalnego:  „na pewno przygniatająca większość obywateli będzie przeciw, ale my i tak to zrobimy”.

Że Ahmadineżad nie mówi tu i nie mówił wcześniej tylko o jakimś fantomie, ale o pewnych realnie istniejących relacjach, świadczyć może reakcja samego Obamy, który podczas przemówienia Ahmadineżada na Forum Generalnym ONZ jesienią ub. roku, poirytowany,  opuścił ostentacyjnie salę wraz z innymi jeszcze kilkoma politykami. To przemówienie, zresztą jak też i tamto wypowiedziane rok wcześniej przez Kaddafiego na Zgromadzeniu Generalnym ONZ w 2010, są bardzo godne zapoznania się. Pokazują nam widzenie naszego świata z trochę innej strony: jak naprawdę ci ludzie odbierają i odczuwają to, co się dzieje na scenie międzynarodowej, mając jednak w swojej pamięci często jeszcze bardzo żywe i przykre doświadczenia kolonializmu i ekspansji przemysłowej ostatnich kilkudziesięciu lat. I obecne wypadki w Afryce Północnej nie są też niczym innym, jak częścią planu rekolonizacji tego kontynentu.

A jeszcze nie tak dawno, bo właśnie to w planach ONZ, jeszcze kilka miesięcy przed rozpoczęciem agresji przeciwko Libii, planowano przyznanie pokojowej nagrody przez tę organizację Kaddafiemu za jego zasługi dla kontynentu afrykańskiego.

To Kaddafi, jak żaden inny polityk na afrykańskim kontynencie, wspierał biedniejsze państwa afrykańskie bezprocentowymi pożyczkami i lansował jedność tego kontynentu i planował wprowadzenie złotej drachmy afrykańskiej jako kontynentalnie jednoczącej waluty płatniczej, (waluty w złocie) która zarazem miałaby uwolnić państwa afrykańskie od pożyczek banków zachodnich i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Gdy przyszły na Kaddafiego trudne czasy, niewielu poza Jacobem Zumą, wyraziło poparcie dla Kadafiego i sprzeciw wobec tego, co z Libią zrobiło NATO (North Atlantic Terror Organisation).

Może w kontekście przekazu wiadomości, np. przez Telewizję Polskę/Polskie Radio, mogą się wydać te wywody trochę obce. Ale to właśnie też nasze mainstream media, razem z Timesem, BBC, ARD/ZDF, dla wsparcia północnoatlantyckiego terroru i planu rekolonizacji innych państw, niczym ogólnoeuropejska pajęczyna jak Al-Media – demonizuje Ahmadineżada, al Assada (to samo robiła też z Kaddafim), nie wspominając o jakichkolwiek zasługach tych ludzi, np. Ahmadineżada, jakie ten człowiek włożył w rozwój swego kraju, i że swoją ludzką postawą, gdy chodzi o uczciwość, prostotę życia, kulturę osobistą,  humanistyczną, także wolność od korupcji, przewyższa dużą większość polskiej elity politycznej i Parlamentu Europejskiego.

Mamy pozorną demokrację i pozorne doświadczenie sytuacji międzynarodowej i krajowej, która pilnie dzień w dzień jest nam konstruowana przez wszechobecną Al-Media, niczym przez Al-Kaidę na innych kontynentach.

Autor: LeonZawodowiec
Nadesłano do „Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Pires
Użytkownik
Pires

To Ahmadineżad powinien dostać pokojową nagrodę Nobla, a nie Obama.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Jeśli się Rosja i Chiny za nimi nie wstawią to dwa tygodnie od rozpoczęcia konfliktu i tam kamień na kamieniu nie zostanie.Grupa Bilderberg w akcji.

devilan1410
Użytkownik

Czytałem kiedyś jakieś proroctwo o Mezopotamii, która jako jedyna nie uległa agresji i od odparcia przez nią agresora zaczęła się cała rewolucja i odnowa. Mam taką wielką nadzieję!

Max_29
Gość
Max_29

Też jedyną szanse widzę w Chinach i Rosji, bez ich poparcie sprzeciw Iranu przeciwko terrorystą z NATO może się skończyć podobnie jak to miało miejsce w Libii.

Murphy
Użytkownik
Murphy

@Fenix: To samo miałem napisać. Uciekł Obambo bo prawdy znieść nie mógł. Dobrze też że ktoś ten skrót NATO rozszyfrował.

jj44
Użytkownik
jj44

Że niby jak?

Hanah
Użytkownik

Brawo! Ten gość od dawna budzi moją sympatię!
A to,że osrama wyszedł świadczy tylko o tym, że Ahmadineżad mówił prawdę! Media – tak jak w przypadku Libii – do znudzenia sieję chorą propagandę, o tym jakim to Iran jest zagrożeniem! Dla mnie większym zagrożeniem jest UE, usrael i żydokomuna, która otacza nas coraz gęściej i nikt o tym nie mówi (mam na myśli gówno-media).

Pozdrawiam

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

Ucisk i bezprawie w USA i Europie jest tak porażający że nie ma odpowiednika na świecie i dlatego budzimy litość w innych krajach .

che
Użytkownik
che

Te „demokracje” zachodnie zmierzają w kierunku feudalizmu. Tylko, że dziś mamy możnowładców na skalę światową i poprzez rządy państw lennych łupi się coraz bardziej społeczeństwa. Już nie tam jakaś dziesięcina ale w podatkach i haraczach oddajemy 60% naszych dochodów. Z czego gro pieniędzy idzie na obsługę zobowiązań wobec lichwy światowej. Media nam tu tłumaczą rosnące koszta energii, świadczeń socjalnych, nieurodzajów, bajeczkami o nadchodzących kataklizmach, wojnach, plagach,… Wymówki zawsze się znajdą.

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

che – czy lepszy jest Islam lub jakakolwiek odmiana marksizmu np. chińska?
Na jakich fundamentach miałby być zbudowany świat i z jakich materiałów? Dlaczego systemy popadają w skrajności?

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Niewiernymi i równymi trzodzie chlewnej jesteśmy również wedle żydowskiego „Talmudu”.

che
Użytkownik
che

Ale te alternatywne systemy, choć z dzisiejszego punktu widzenia mają więcej wad, są bardziej represyjne, to na pewno celem najwyższym nie jest w nich pieniądz a na pewno nie $.

gonzo111
Użytkownik
gonzo111

Rozumiecie to ? Czy naprawdę to rozumiecie? Islam zachował jeszcze coś takiego jak wartości. Dlatego zachód nie może tego zdzierżyć. Czy wiecie, że ich banki pożyczają kasę za udział w zyskach a nie na procent? Czy wiecie, że mimo wielożeństwa rodzina jest u nich wielką wartością? Czy może tylko ulegacie propagandzie feministek, które próbują wmówić, że w wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu jest coś złego?
Zachód musi się skończyć. Trzymam kciuki za Iran i Rosję.

Smyku
Użytkownik
Smyku

Che pobudka.
1.Dobra materialne zawsze są celem człowieka.
2.Pieniądz jest tylko ich symbolem a dolar najpowszechniejszym.
3.Systemy tworzą ludzie.
Niektórych rzeczy nie zmienisz.

maleczka
Użytkownik
maleczka

ach znowu musze napisac ;) WSZYSTKO da sie zmienic! to tylko kwestia czasu i motywacji ludzi dazacych do zmiany :) jako,ze JUZ wiem ,ze najwyzsza motywacja jest uniwersalna milosc i prawda-tak ,tak! :) to juz tylko czekac na ilosciowe i jakosciowe zmiany-nie wierze ,ze 1% czy nawet 5 % procent chciwych ludzi bez konca
moze narzucac wole reszcie!!! problem w tym bysmy nie przejeli ich sposobu myslenia!!! czaja mlodzi baze ???? ;)

Smyku
Użytkownik
Smyku

Dobre. Tylko że proporcje nie te. Może jeden lub te pięć procent ludzi NIE JEST chciwa. Miłość może ludzi motywuje, ale to miłość do domów, ubrań, samochodów, sławy i władzy. Więc nic się nie zmieni. Nie ma takiego państwa na świecie i w historii które by się temu sprzeniewierzyło. Taka natura ludzka i nic tego nie zmieni. Tylko nieliczni myślą inaczej.