Ahmadineżad aresztowany za podżeganie do protestów

Opublikowano: 08.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 660

Były irański prezydent Mahmud Ahmadineżad został aresztowany, ponieważ miał być jedną z osób podżegających do ostatnich protestów, podczas których śmierć poniosło dwudziestu dwóch demonstrantów oraz funkcjonariuszy irańskiego wojska i policji. Konserwatywny polityk pod koniec grudnia miał odwiedzić jedno z miast, gdzie wybuchły jedne z najostrzejszych zamieszek w kraju, a podczas swojej wizyty krytykował rządzących za ich oderwanie od rzeczywistości.

Na temat aresztowania Ahmadineżada piszą głównie arabskie media, choć informacja nie została potwierdzona przez źródła oficjalne. Prezydent Iranu w latach 2005-2013 miał zostać zatrzymany w mieście Sziraz na południu kraju, po tym jak w dniu 28 grudnia podczas wizyty w Buszehrze nad Zatoką Perską miał krytykować obecne władze Islamskiej Republiki Iranu. To właśnie w tym dniu rozpoczęły się trwające do przedwczoraj manifestacje osób niezadowolonych głównie z sytuacji ekonomicznej kraju.

Podczas swojego pobytu w Buszehr, Ahmadineżad miał mówić, iż część irańskiej władzy żyje w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości otaczającej Irańczyków, nie mając o niej większego pojęcia. Ponadto były irański prezydent zarzuca rządzącym niegospodarność, bowiem obecna głowa państwa, Hasan Rowhani, uważa siebie za faktycznego właściciela kraju, a irański lud za społeczeństwo ignorantów.

Już wcześniej Ahmadineżad był krytykowany za podżeganie do protestów przez ministra sprawiedliwości Amolę Laridżaniego, wpływowego szyickiego duchownego i polityka Mahdiego Karrubiego, czy też byłego premiera Mir-Hosejna Musawiego.

Na podstawie: English.alarabiya.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 08.01.2018 15:35

    A więc mamy irańskiego Fetullaha Gullena. Ta zadyma na pierwszy rzut oka jak też i każdy kolejny rzut wygląda na zamach stanu typu Majdan i inne pokojowe demonstracje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.