Agroterroryzm – nowa taktyka USA w Syrii

Opublikowano: 04.12.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1767

Syria potępia amerykański agroterroryzm na swoim terytorium, gdzie siły okupacyjne USA rozprowadzają skażone nasiona wśród rolników.

Gubernator syryjskiej prowincji Al-Hasaka (północny wschód), Qasan Jalil, w wywiadzie dla irańskiej agencji informacyjnej Tasnim potępił amerykańskie siły okupacyjne nie tylko za to, że okupują ziemie syryjskie, ale także wspierają terroryzm wojskowy i rolniczy z dystrybucją skażonych nasion wśród Syryjczyków.

Według badań przeprowadzonych przez Komitet Ekspertów ds. Rolnictwa Syrii, nasiona pszenicy dostarczone przez USA i pobrane przez rolników są zakażone „Anguina tritici” lub „Tilletia laevis”, który jest fitopatogennym nicieniem, a także zawierają „bakteryjną zgniliznę łodygi kukurydzy”. „Te dwa szkodniki, lub choroby, w nasionach pszenicy amerykańskiej zanieczyszczają glebę i zamieniają ją w niezdatną do uprawy, zmniejszając żyzność ziemi o ponad 83% po wysianiu zmodyfikowanych nasion” – ostrzegł gubernator.

Co więcej, szkodniki te nie tylko niszczą pola uprawne, na których uprawiane są takie nasiona, ale także przenoszą szkodniki z jednej ziemi na drugą. Ponadto zwrócił uwagę, że ilość nasion zmodyfikowanych przez Amerykanów sięga 3000 ton, co może zniszczyć wszystkie grunty rolne w Al-Hasaka (region między Tygrysem a Eufratem).

Ta ostatnia amerykańska zbrodnia przeciwko Syryjczykom łączy się z innymi atakami, w tym kradzieżą ropy i pszenicy, wsparciem dla grup terrorystycznych i separatystycznych milicji w kraju podczas ich obecności w Syrii.

W rzeczywistości, według różnych doniesień, Waszyngton dąży do odrodzenia terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie, które pozwoli usprawiedliwić dalszy pobytu armii USA w Syrii pod pretekstem walki z ekstremistami, chociaż w rzeczywistości chce rabować lokalne bogactwa Syryjczyków.

Opracowanie: SpiritoLibero
Na podstawie: Hispantv.com
Źródło: Kurier-Poranny.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 05.12.2021 09:20

    I to jest jedna z najciekawszych informacji ostatnio.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.