Agora Energiewende – kulisy działalności lobby klimatystów

Opublikowano: 08.06.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1566

17 maja 2023 roku minister gospodarki (wcześniej przemysłu) i lider niemieckich Zielonych, Robert Habeck, został ostatecznie zmuszony do zwolnienia podsekretarza Patricka Graichena za rażący nepotyzm. Graichen, który był odpowiedzialny za „transformację energetyczną”, odgrywa kluczową rolę w przeplataniu się instytucji bankowych promujących tak zwany Zielony Ład z organizacjami rządowymi i pozarządowymi.

Skandal, który bezpośrednio dotknął Habecka, odegrał kluczową rolę w zwróceniu uwagi opinii publicznej na tę sieć. EIR opublikował materiał pt. „Sprawa: Zatrzymać wojnę gospodarczą przeciwko Niemcom!” („Dossier: Stoppt den Wirtschaftskrieg gegen Deutschland!”), w którym w jednym z rozdziałów podąża tropem pieniędzy sponsorów słynnego swego czasu think-tanku Agora Energiewende, któremu przewodniczył wspomniany Graichen.

Niemieckie media zwróciły uwagę na rolę amerykańskiego współzałożyciela Agory Energiewende, Hala Harveya – jako kluczowej osoby w pozyskiwaniu milionów dolarów do kasy organizacji.

Dokumentacja EIR koncentruje się jednak na potężnych fundacjach oligarchii finansowej i informatycznej, których Harvey jest bardzo aktywnym reprezentantem. Różne fundacje, utworzone wiele dekad temu, działają jako fundusze oligarchów i kontrolują miliardy dolarów dotacji. Od samego początku promowały one kampanie zerowego wzrostu populacji, które są założeniem ruchu ekologicznego, polityki Wielkiego Resetu i dekarbonizacji. Publikacja dokumentuje, w jaki sposób owe fundacje, które reprezentują potężne interesy, tworzą tzw. „pasy transmisyjne” do wykonywania brudnej roboty, takie jak Agora, zdolne do umieszczania personelu na stanowiskach kierowniczych w rządach, w kręgach decyzyjnych i wśród takich ekstremistów, jak Extintion Rebellion.

Na stronie internetowej Agory Energiewende, Harvey przedstawia się jako menedżer Energy Innovations LLC, firmy konsultingowej zajmującej się ochroną środowiska, w której został zatrudniony w roku 1990 jako trzydziestolatek przez niektóre z najbardziej wpływowych fundacji (m.in. Fundację Braci Rockefellerów, Fundację Davida i Lucille Packard, Fundację Johna i Catherine T. MacArthur, Fundację Oak). Wspólnie zdecydowali, w jaki sposób sfinansować promocję fundamentalnej zmiany w polityce energetycznej w kierunku „efektywności energetycznej” i „zrównoważonego rozwoju”.

W 1991 r. utworzyli Energy Foundation, mianując Harveya jej prezesem. Dało to początek Energy Foundation of China, która działa na rzecz zmiany chińskiej polityki energetycznej. W 2001 r. Harvey został dyrektorem programowym Fundacji Hewletta. W 2007 r. ta sama grupa fundacji, o której mowa wyżej, zleciła przygotowanie raportu pt. „Projektuj, by wygrać: Rola filantropii w walce z globalnym ociepleniem” („Design to Win: Philanthropy’s Role in the Fight Against Global Warming”), który stanowi plan finansowania globalnej kampanii na rzecz deindustrializacji poprzez stworzenie gospodarki opartej na dekarbonizacji.

W tym samym roku fundacje te, do których w tamtym czasie należały Bloomberg Philanthropies, Grantham Foundation i inne, przekazały miliony dolarów na utworzenie Climate Works Foundation w USA, mianując… Harveya prezesem. Finansują również Europejską Fundację Klimatyczną, zarejestrowaną w Hadze. ECF z kolei stworzyła setki „pasów transmisyjnych” wspierających radykalne grupy, takie jak Extintion Rebellion i Last Generation.

Na podstawie: EIR.de, DataBaseItalia.it
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Doctor Who 09.06.2023 17:36

    Nowa twarz terroru.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.