Agencja pracy nawołuje do ułatwień w zatrudnianiu imigrantów z Azji Środkowej

Opublikowano: 03.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1301

Dyrektor sprzedaży Michał Wierzchowski z agencji zatrudnienia EWL Group, nawołuje do wprowadzenia uproszczeń w zatrudnianiu imigrantów z muzułmańskich państw Azji Środkowej. W rozmowie z portalem PulsHR.pl twierdzi, że w chwili obecnej dostępnych jest tam nawet osiem milionów pracowników przebywających dotąd w Rosji.

Wierzchowski w wywiadzie odniósł się przede wszystkim do kwestii pobytu ukraińskich uchodźców. Stwierdził więc, że ich liczba w Polsce będzie spadać z powodu powrotów Ukraińców do ojczyzny. Powołał się w tym kontekście na słowa burmistrza Kijowa, Witalija Kliczki, który wprost mówi o powrocie Kijowa do normalnego życia.

Ma to być jednak problemem dla przedsiębiorców działających w Polsce. Nie wiedzą oni bowiem czy w dłuższej perspektywie będą mogli liczyć na pracę ukraińskich obywateli. Dodatkowo z powodu wojny na Ukrainę już wcześniej wróciło około 100 tys. ukraińskich mężczyzn.

Zdaniem przedstawiciela agencji pracy tymczasowej, braki kadrowe można byłoby załatać poprzez napływ imigrantów z Azji Środkowej. Obywatele Kazachstanu, Kirgistanu czy Uzbekistanu mieliby przyjeżdżać do naszego kraju na podstawie uproszczonej procedury legalizacyjnej.

„To pracownicy, którzy historycznie pracowali w Rosji, a obecnie – w związku z sytuacją ekonomiczną w Moskwie – musieli wrócić do swoich krajów. Szacuje się, że to grupa nawet 8 milionów pracowników, mówiących po rosyjsku. Dla naszego rynku, przed którym stoi widmo konkurencji o pracownika z innymi krajami Unii Europejskiej, to niesamowita szansa. Potrzeba tylko decyzji politycznej” – mówi Wierzchowski w rozmowie z PulsHR.pl.

Nie jest on zresztą do końca zadowolony z ukraińskich kobiet przebywających w Polsce. Według dyrektora EWL Group, wiele z nich nie chce pracować poniżej swoich kwalifikacji, dlatego rolnicy mają problem z ich rekrutacją do pracy przy zbiorach.

Na podstawie: PulsHR.pl
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 03.06.2022 16:51

    jacy tam rolnicy… to sa obszarnicy
    czy slupy na nie wiadomo kogo.
    jak sobie nakupili hektarow to niech teraz na nich sami zaiwaniaja.

  2. M4ndarkus 03.06.2022 22:15

    Ci rolnicy to zwykli biznesmeni z setkami hektarów, o rolnictwie często nie mają pojęcia, maja często zatrudnionych zarządców, którzy wszystkim się opiekują, a panowanie siedzą w dużych miastach i obserwują tylko na kamerach co się dzieje w gospodarstwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.