Afera paliwowa to działania o charakterze przestępczym

Opublikowano: 03.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2409

Podczas konferencji prasowej Konfederacji pod Ministerstwem Aktywów Państwowych padły mocne słowa pod adresem partii rządzącej i przedstawicieli spółek skarbu państwa, którzy zarządzają tymi spółkami.

Poseł Krzysztof Tuduj w nieco żartobliwy sposób odniósł się do tego co można ostatnio zaobserwować, jeżeli chodzi ceny paliw. Ale również jeżeli chodzi o “awarie” dystrybutorów, które coraz częściej występują na stacjach paliw: „Wygląda na to, że PiS chciał dojechać na tanim paliwie do wyborów. Chciał sobie zapewnić tanią kampanię wyborczą na paliwie. Natomiast wygląda na to, że tego paliwa przed wyborami zabrakło. Dziwna choroba opanowała dystrybutory Orlenu w całej Polsce. Choroba, która polega na tym, że z dnia na dzień mamy do czynienia z awarią tych dystrybutorów. Co ciekawe, dwa dni wcześniej wyciekła wewnętrzna informacja, w której było wyjaśnienie spółki Orlen do pracowników, że jeśli zabraknie paliwa, to mają wywieszać informację, że jest awaria pompy”.

Drugi poseł Konfederacji, który wziął udział w konferencji prasowej, Stanisław Tyszka, już nie żartował. W bardzo mocnych słowach skomentował to co się dzieje w kwestii paliwa. Coraz częściej pojawiają się informacje, że Orlen, chcąc utrzymać niskie ceny paliwa, wykorzystuje do tego rezerwy strategiczne.

„Dochodzą do nas słuchy, że poprzez tę promocję wyborczą paliwową już została naruszona rezerwa obowiązkowa” – mówił poseł Tyszka. „To wszystko, co się dzieje, to są działania o charakterze przestępczym. PiS wykorzystuje spółki skarbu państwa do nielegalnego finansowania swojej kampanii. Po utracie władzy przez PiS będziemy wyciągali z tego konsekwencje. Również w stosunku do zasiadających w zarządach spółek skarbu państwa, którzy działają w tym momencie na szkodę tych spółek, drenując je z pieniędzy. A to są pieniądze Polaków”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1 wypowiedź

  1. Stanlley 03.10.2023 12:19

    To skoro tak się odgrażają – to niech składają zawiadomienia do prokuratury – a oni tak se gadają… Oni tylko gadać potrafią – a jak trzeba głosować to głosują za oddaniem złóż Kanadyjczykom… Brawo kłamczuchy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.