Afera goni aferę

Opublikowano: 06.02.2023 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2259

Przed poprzednimi wyborami prezes PiS powiedział, że PiS może przegrać sam ze sobą. Prawica jest na dobrej drodze do tej porażki, nawet jeśli nie boi się opozycji, to powinna bać się afer we własnych szeregach, bo wciąż wypływają nowe. Ostatnio „wille dla swoich”.

„Przemyślmy i przedyskutujmy kwestię postawienia i zgłoszenia wotum nieufności w stosunku do ministra edukacji Przemysława Czarnka” – powiedział w piątek w Lublinie wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

PiS kupuje nieruchomości prawicowym organizacjom. W opublikowanym na stronie TVN24 reportażu Justyna Suchecka i Piotr Szostek opisali 12 nieruchomości sfinansowanych z wartego 40 mln zł funduszu Ministerstwa Edukacji, które trafiły do organizacji bliskich PiS (łącznie nieruchomości jest 42). Po kilku latach budynki będzie można przeznaczyć na cele komercyjne. Przemysław Czarnek bronił decyzji, wskazując, że organizacje zostały wyłonione zgodnie z prawem, a fundusz nie daje pieniędzy „lewakom i komunistom, bo to sprzeczne z konstytucją”. Lewica złożyła wniosek o kontrolę programu do NIK, a PSL do CBA.

Kiedy Polska szkoła walczy ze skutkami pandemii i edukacji zdalnej, kiedy wiele dzieciaków nie otrzymuje niezbędnej pomocy psychologicznej, kiedy matury są pod znakiem zapytania, bo egzaminatorzy rezygnują z ich sprawdzania, kiedy nauczyciele odchodzą z zawodu, bo lepiej można zarobić na kasie w Biedronce, pan Czarnek rozdaje miliony złotych organizacjom bliskim PiS. To skandal i obraza polskich nauczycieli, rodziców i uczniów.

Pan Czarnek chciał być minister sprawiedliwości. Dostał edukację. Nie ma serca do tego resortu. Szczególnie kiedy dostał w drugi policzek od prezydenta po wecie do Lex Czarnek. Zniechęcił się do naprawiania polskiej szkoły i zajął się rozdawaniem pieniędzy. To skandaliczne zachowanie.

W styczniu 2023 nauczyciele początkujący, czyli kiedyś nauczyciele stażyści, dostali pensję w wysokości płacy minimalnej. Najniższa krajowa wynosi 3490 zł. To jest polityka, która dewastuje prestiż zawodu nauczyciela. Cały czas mścicie się na nauczycielach, że 2019 roku odważyli się walczyć o godne płace. PiS dał im 7,8 proc. podwyżki. Czyli znacznie poniżej inflacji. Za to dla urzędników w ministerstwie finansów są miliony na nagrody, a dla „swoich” wille! Dla nauczycieli nie ma nawet na wyrównanie do inflacji.

Upokorzyliście nauczycieli i wiecie, że jesteście władzą znienawidzoną w pokojach nauczycielskich. Nauczyciele dostaną podwyżki, co najmniej 20 proc. Ale to już po wyborach. To jest nasze zobowiązanie, nasza obietnica i tak będzie.

Autorstwo: Marcin Kulasek
Źródło: Trybuna.info

O autorze

Autor jest wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej, posłem na Sejm RP oraz Sekretarzem Generalnym Nowej Lewicy.

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 07.02.2023 09:24

  Nie powino byc zadnych grantow, diet, 13nastek, oplacania biur, trasportu, noclegow , przelotow od tego maja wysokie pensje zeby ich uzywac, pieniadze z spolek skarbu ida Bog wie gdzie 0 przejzystosci.
  Budzet to samo sejmowy jak i samorzadowy.
  Dlug 1,5 bln 50% pkb gdzie panstwo w czasie pokoju jest zadluzane na 50 mld rocznie plus odsetki od dlugu jakies 20mld rocznie
  Ps napisali newsa ze rosja na zlotowki zadluzona na 110 mld zlotych jak tak by szlo co roku to zadluza pkb na 15%.
  To polska bez wojny lepiej kraj zadluza a raczej wszystkie partie a raczej zdrajcy narodu ktorzy dbaja zeby kolonia byla zadluzona zeby za mocna w przyszlosci nie byla.
  Niemcy bez dlugu na plusie, rosja dlug 10% pkb , a reszta babustanowe republiki kolonialne na minusie i to maksymalnym ze grozi bankructwem.

 2. Paweł 07.02.2023 18:28

  z drugiej strony, jest to szansa naprawdziwe zmiany. Ani to edukacja ani to nauczyciele, tylko syf formatujący dzieci i młodzież, zniechęcający do samorozwoju, szukania i zdobywania wiedzy oraz umiejętności. W ogóle mi nauczycieli nie szkoda, to zwykłe nadajniki z funkcją kontroli, nic więcej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.