Afera finansowa ukrywana przez prokuraturę

Opublikowano: 20.08.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 880

Poważne oskarżenia wysuwane są pod adresem polityków rządzącej partii. Mieli posiłkować się pieniędzmi wyprowadzonymi z Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Gazeta Wyborcza” twierdzi, iż dysponuje dowodami, że politycy Prawa i Sprawiedliwości dokonali przekrętu w taki sposób, że wyprowadzone z PCK pieniądze zasilały kasę i potrzeby kampanii wyborczej partii rządzące.

Sprawę prowadzi prokuratura we Wrocławiu i to ona, według opozycyjnego dziennika, ma dysponować zeznaniami ilustrującymi ten proceder. Zeznania te nie są jawne. Mimo to, na pytanie jednej z posłanek PO, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, prawa ręka Zbigniewa Ziobry, odpowiedział oficjalnie: „W toku śledztwa nie ujawniono wątków, o jakich mowa w postawionym przez Panią Poseł pytaniu, oraz nie dokonano ustaleń pozwalających na przedstawienie zarzutów popełnienia przestępstw określonych w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy”.

Dziennik przytacza jednak słowa anonimowych informatorów, tak podejrzanych, jak i osób znających materiały śledztwa, że o powiązania między ludźmi defraudującymi pieniądze PCK, a politykami PiS z pierwszych stron gazet (m.in. minister edukacji Anny Zalewskiej) były badane przez przesłuchujących prokuratorów.

Gazeta twierdzi, że za blokadą informacji stoi dwoje prokuratorów, awansowanych do wrocławskich struktur już za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Mają to być Artur Jończyk i Katarzyna Salwa, którzy odmówili zresztą rozmów z dziennikarzami gazety.

„Gazeta Wyborcza”, słynąca z dobrego dziennikarstwa śledczego, wydaje się być pewna siebie. Gdyby jej informacje się potwierdziły, to PiS miałby kłopot, bo poza faktem samej defraudacji, szczególnie obrzydliwe jest to, że zabrano pieniądze z szacownej instytucji, która pomaga potrzebującym.

Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 20.08.2018 22:02

    Własnie aby uniknąć rozpowszechniana – z gruntu fałszywych i szkalujących kwiat narodu Wolskiego – treści, konieczna jest pełna renacjonalizacja mediów. Oczywiście pod właściwym zarządem i kierowane słuszną linią partyjną “Gazeta Wyborcza (nowa)” i “TVNn” będą w pełni zajmować się wyłącznie właściwymi tematami: – “Tusk w Wermachcie”, “TW Bolek”, Zydowski spisek przeciw Wolsce, “Odszkodowania dla rzołniży wyklętych przez rodaków”, “50000+”…
    A niepokorni będą kopać MierzWiśKanał – tak jak uczył mistrz Beria….

  2. Gats 20.08.2018 23:02

    @ZIWK , zmień dilera , jeszcze nie jest za późno.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.