Afera finansowa ukrywana przez prokuraturę

Opublikowano: 20.08.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Poważne oskarżenia wysuwane są pod adresem polityków rządzącej partii. Mieli posiłkować się pieniędzmi wyprowadzonymi z Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Gazeta Wyborcza” twierdzi, iż dysponuje dowodami, że politycy Prawa i Sprawiedliwości dokonali przekrętu w taki sposób, że wyprowadzone z PCK pieniądze zasilały kasę i potrzeby kampanii wyborczej partii rządzące.

Sprawę prowadzi prokuratura we Wrocławiu i to ona, według opozycyjnego dziennika, ma dysponować zeznaniami ilustrującymi ten proceder. Zeznania te nie są jawne. Mimo to, na pytanie jednej z posłanek PO, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, prawa ręka Zbigniewa Ziobry, odpowiedział oficjalnie: „W toku śledztwa nie ujawniono wątków, o jakich mowa w postawionym przez Panią Poseł pytaniu, oraz nie dokonano ustaleń pozwalających na przedstawienie zarzutów popełnienia przestępstw określonych w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy”.

Dziennik przytacza jednak słowa anonimowych informatorów, tak podejrzanych, jak i osób znających materiały śledztwa, że o powiązania między ludźmi defraudującymi pieniądze PCK, a politykami PiS z pierwszych stron gazet (m.in. minister edukacji Anny Zalewskiej) były badane przez przesłuchujących prokuratorów.

Gazeta twierdzi, że za blokadą informacji stoi dwoje prokuratorów, awansowanych do wrocławskich struktur już za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Mają to być Artur Jończyk i Katarzyna Salwa, którzy odmówili zresztą rozmów z dziennikarzami gazety.

„Gazeta Wyborcza”, słynąca z dobrego dziennikarstwa śledczego, wydaje się być pewna siebie. Gdyby jej informacje się potwierdziły, to PiS miałby kłopot, bo poza faktem samej defraudacji, szczególnie obrzydliwe jest to, że zabrano pieniądze z szacownej instytucji, która pomaga potrzebującym.

Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Własnie aby uniknąć rozpowszechniana – z gruntu fałszywych i szkalujących kwiat narodu Wolskiego – treści, konieczna jest pełna renacjonalizacja mediów. Oczywiście pod właściwym zarządem i kierowane słuszną linią partyjną “Gazeta Wyborcza (nowa)” i “TVNn” będą w pełni zajmować się wyłącznie właściwymi tematami: – “Tusk w Wermachcie”, “TW Bolek”, Zydowski spisek przeciw Wolsce, “Odszkodowania dla rzołniży wyklętych przez rodaków”, “50000+”…
A niepokorni będą kopać MierzWiśKanał – tak jak uczył mistrz Beria….

Gats
Użytkownik
Gats

@ZIWK , zmień dilera , jeszcze nie jest za późno.