AfD proponuje azyl dla Juliana Assange’a

Opublikowano: 14.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1138

Brytyjski Sąd Apelacyjny miał uchylić decyzję pierwszej instancji, dlatego już niedługo twórca „WikiLeaks” Julian Assange może zostać poddany procedurze ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Alternatywa dla Niemiec proponuje tymczasem udzielenie mu azylu w Niemczech, uznając jego zasługi w ujawnieniu amerykańskich zbrodni wojennych.

Sąd niższej instancji w Wielkiej Brytanii uznał, że Assange nie powinien zostać wydany Amerykanom. Decyzję argumentowano możliwością popełnienia przez niego samobójstwa w trakcie osadzenia w amerykańskim więzieniu. Sąd Apelacyjny uchylił jednak wspomniany wyrok, choć teraz sprawa ma być skierowana do brytyjskiego Sądu Najwyższego.

Obrońcy twórcy „WikiLeaks” zarzucają Sądowi Apelacyjnemu brak analizy szerszej perspektywy sprawy Assange’a, której miał z kolei dokonać sąd niższej instancji. Chodzi między innymi o plany amerykańskiego wywiadu CIA, przygotowującego między innymi plany porwania aktywisty z ambasady Ekwadoru w Londynie oraz prawdopodobnego zamordowania go.

Sędziowie teraz skupili się jednak tylko na ewentualnych konsekwencjach dla zdrowia psychicznego Assange’a. Miał on bowiem zostać umieszczony w więzieniu o zaostrzonym rygorze w USA. Uznano jednak, że nic mu tam nie grozi, ponieważ Wielka Brytania dostała w tej sprawie gwarancje ze strony Stanów Zjednoczonych.

Głos w tej sprawie zajęli niemieccy narodowi konserwatyści. Alternatywa dla Niemiec (AfD) podkreśla, że twórcy „WikiLeaks” grozi 175 lat więzienia, bo poprzez swoją działalność odkrył on domniemane zbrodnie wojenne Ameryki w Afganistanie i Iraku. Niemcy powinny więc udzielić mu z tego powodu azylu, między innymi z powodu nieuczciwego charakteru jego procesu.

Assange w grudniu 2006 roku założył wspomniany już serwis, zajmujący się ujawnianiem tajnych dokumentów rządowych i korporacyjnych. Dotyczyły one głównie działań niezgodnych z prawem, dlatego aktywista internetowy stał się między innymi głównym wrogiem Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: Facebook.com/alternativefuerde, DobreProgramy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.