AfD ostrzega przed islamistami wracającymi do Niemiec

Opublikowano: 06.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1425

W ciągu ostatniej dekady z Niemiec na Bliski Wschód miało wyjechać co najmniej 1150 wyznawców islamu, którzy dołączyli do struktur tak zwanego Państwa Islamskiego i innych organizacji. Alternatywa dla Niemiec ostrzega przed „tykającymi bombami zegarowymi”, bo blisko jedna trzecia z islamistów miała już powrócić na terytorium Niemiec.

Narodowi konserwatyści wysłali zapytanie do niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zwracając się w nim o przekazanie danych dotyczących wyjazdów niemieckich obywateli do Syrii i Iraku. Według danych wspomnianego resortu, w przeciągu ostatnich dziesięciu lat na Bliski Wschód miało wyjechać co najmniej 1150 osób. Jedna czwarta spośród nich to zaś kobiety.

Większość osób w dniu wyjazdu z Niemiec miała mniej niż 30 lat. Dodatkowo u blisko 65 proc. zachodzą poważne przesłanki, aby sądzić, że uczestniczyli oni w walkach po stronie tzw. Państwa Islamskiego, Al-Kaidy lub innych grup terrorystycznych. Najwięcej spośród nich wyjechało z Niemiec w latach 2013-2015, natomiast od 2019 roku odnotowano tylko kilka wyjazdów.

Spośród nich do Niemiec powrócić miało już 37 proc., a 20 proc. spośród tych osób to kobiety. Z inicjatywy rządu federalnego na niemieckie terytorium powróciły cztery osoby, ale samo MSW nie chciało ujawnić kosztów związanych z ich transportem.

Federalny Urząd Kryminalny twierdzi, że wszczęto śledztwa wobec 276 osób powracających z Syrii i Iraku. Dotychczas skazano 83 osoby, 140 śledztw jest obecnie w toku, a 53 postępowania zostały zawieszone.

Alternatywa dla Niemiec (AfD) ostrzega w związku z tym przed niebezpieczeństwem związanym z przebywaniem islamistów na terytorium Niemiec. Zostali oni określeni wręcz mianem „tykającej bomby zegarowej”, bo większość dawnych bojowników ISIS może swobodnie przemieszczać się po całym kraju.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.