Aby wiedzieli i nie bali się mówić

Opublikowano: 25.08.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 910

Vancouver Chinese Human Rights Watch Group, grupa złożona z chińskich imigrantów mieszkających w rejonie Vancouveru w Kanadzie, postanowiła podnieść poziom świadomości społecznej w kwestii łamania praw człowieka w Chinach i pod koniec lipca zainicjowała kampanię informacyjną.

Pierwszy plakat pojawił się na przystanku autobusowym przy ruchliwej drodze do Richmond, B.C. Przedstawia orła w locie, przy którym znajduje się hasło o zakończeniu dyktatury jednej partii w Chinach i uwolnieniu demokracji. Hasło jest napisane po angielsku i po chińsku. Louis Huang, koordynator około 20-osobowej grupy, mówi, że część Kanadyjczyków pochodzących z Chin nie zdaje sobie sprawy, że w ich ojczyźnie pod względem poszanowania praw człowieka jest coraz gorzej. Kolejne plakaty mają dotyczyć takich tematów jak wtrącanie do więzień przeciwników panującego systemu czy wpływy chińskie w polityce zagranicznej.

Grupa pokrywa koszt prowadzenia kampanii z własnej kieszeni.

Huang ma nadzieję, że Chińczycy mieszkający w Kanadzie widząc plakaty będą odważniej wyrażać swoje opinie. Niestety wielu, nawet mieszkających poza ojczyzną, boi się rozmów na tematy polityczne.

Huang przeprowadził się do Kanady w 2002 roku. Od ponad 10 lat zajmuje się walką o prawa człowieka. Mówi, że po dojściu do władzy przez prezydenta Xi Jinpinga sytuacja zaczęła się pogarszać. Vancouver Chinese Human Rights Watch Group organizowała już protesty przed chińskim konsulatem w Vancouverze.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.