A teraz MasterCard chce twoich odcisków palców

Opublikowano: 08.10.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 545

Niedawno “USA Today” poinformowało, że MasterCard dołączył do sojuszu FIDO. FIDO jest skrótem dla Szybkiej Identyfikacji Tożsamość Online (Fast IDentity Online), który grupa określa jako: “FIDO to sojusz, organizacja non-profit nominalnie utworzona w lipcu 2012 r. w celu rozwiązania problemu braku interoperacyjności między silnymi urządzeniami uwierzytelniania, a problemami, które napotykają użytkownicy z tworzeniem i zapamiętywaniem wielu nazw użytkowników i haseł. Sojusz FIDO planuje zmienić charakter uwierzytelniania poprzez opracowanie specyfikacji, które definiują otwarte, skalowalne, interoperacyjne zestawy mechanizmów, które zastąpią zależność od haseł, na rzecz bezpiecznego uwierzytelniania użytkowników do usług online. Ten nowy standard dla urządzeń zabezpieczających i wtyczek w przeglądarkach pozwoli każdej stronie lub aplikacji cloud na korzystanie z szerokiej gamy istniejących i przyszłych urządzeń obsługujących FIDO, jakie użytkownik będzie używał do bezpieczeństwa online.”

“USA Today” donosi, że: “MasterCard dołączył do Sojuszu FIDO, sygnalizując, że sieć płatności jest zainteresowana wykorzystaniem odcisków palców i innych danych biometrycznych do identyfikacji ludzi przy płatnościach online. MasterCard będzie pierwszą, ważną siecią płatności, która dołączyła do FIDO. Sojusz rozwija otwarty standard branżowy dla danych biometrycznych, takich jak odciski palców, które mają być wykorzystywane online w identyfikacji. Celem jest zastąpienie niezgrabnych haseł by pozbyć się problemów z logowaniem i kupowaniem za pomocą urządzeń mobilnych.”

To dla twojego dobra, i prawdopodobnie dla walki z terroryzmem też!

Nowy telefon Apple iPhone 5s posiada czujnik odcisków palców, jednak Apple – technologiczny gigant – nie jest częścią FIDO. Niemniej jednak Google jest częścią sojuszu, a urządzenia z systemem Google Android będą miały skanery linii papilarnych w przeciągu roku.

Opracowanie: Mike Krieger
Na podstawie: USA Today
Źródło oryginalne: A Lightning War for Liberty
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Hunt 08.10.2013 10:36

  No tak, lada dzień i skończy się możliwość poproszenia kogoś o zakupy gdy się zachoruje…

 2. W.W. 08.10.2013 12:49

  “To dla twojego dobra, i prawdopodobnie dla walki z terroryzmem też!”

  Jeśli w to wierzysz, to natychmiast powinieneś udać się do lekarza.

  WW

 3. Murphy 08.10.2013 13:49

  Już widzę jak to działa w praktyce dla ludzi którzy swoimi rękoma pracują a nie tylko wciskają klawisze na klawiaturze. Osoby te mają na tyle zniszczone linie papilarne, że te ich czytniki na wiele i tak się nie przydadzą. Idealny tego przykład miałem jak chciałem wyrobić sobie paszport. Skaner nie mógł moich odcisków zdjąć, z czego też się i cieszę, bo nie mam ich w danych biometrycznych paszportu. Sam też widziałem że inne osoby przede mną też miały taki “problem”.

 4. defakty 08.10.2013 23:00

  i powoli zbliża się do nas NWO, niestety mimo sprzeciwu wielu, niewielu robi z resztą co chce.

 5. jestemtu 09.10.2013 10:39

  Dobra, jegomść tworzy sobie tak (na narzuconych standardach) odcisk lini papilarnych. Przydarza mu się wypadek i oblewa ręce kwasem, linie znikają.
  Co wtedy? nie ma lini papilarnych, nie istnieje?
  Co z jego kontem, pieniędzmi w banku?

  Fakt że linie papilarne są najlepszym podpisem(ich wyjątkowość), ale nie są niezniszczalne. Co w taki przypadku? Ganianie po lekarzach w celu udokumentowania zniszczenia linii, 100 dowodów na potwierdzenie że jest się danym osobnikiem?
  Wydaje mi się że jest to największa bolączka(pomijając kradzież) podpisu liniami papilarnymi.
  Osobiście odrzucam wszelkie oferty gdzie proponuje mi się tak sposób zabezpieczenia.

 6. ka10r24 11.10.2013 14:22

  Pieniądz który nie zapewnia prywatności nie jest pieniądzem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.