Liczba wyświetleń: 990
Naukowcy z Uniwersytetu w Tokio oraz Instytutu Technologii w Nagoya zaprezentowali nowy sposób w jakim można przemieszczać drobne przedmioty za pomocą lewitacji akustycznej. Manipulacja obiektami za pomocą dźwięków była dotychczas możliwa ale ruch był wykonywany tylko w jedną stronę.
Najnowsze osiągnięcie japońskich uczonych pozwala poruszać obiektami w trzech wymiarach poprzez odpowiednie ułożenie czterech głośników. Korzystając z udoskonalonej technologii zarządzania falami dźwiękowymi, w trakcie eksperymentów udało się przemieszczać zapałkę, śrubę czy kawałek plastiku, co zostało zaprezentowane na powyższym filmie.
Dla lewitacji akustycznej głośniki wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości wyższej niż 20kHz. Wszystkie cztery głośniki generują fale o tej samej częstotliwości, fale te nakładają się na siebie oraz tworzą falę stojącą. To właśnie daje efekt lewitacji, tak jakby przedmiot ingnorował grawitację. Obecnie lewitacja akustyczna jest stosowana w przemyśle oraz w badaniach nad antygrawitacją.
Autor: Dominik
Źródło: Zmiany na Ziemi
fajne, ciekawe w takim razie jak wielki musiał by być głośnik aby poruszyć ,tak jak kolega W. napisał megality… 😉 i czy jeżeli już by się dało, to czy tak niskie dźwięki miały by wpływ na samego człowieka to znaczy np. czy nic w bebechach by się nie stało tj. rozerwało czy cokolwiek innego
co miało by inwazyjny wpływ na ciało ,samopoczucie lub jakiekolwiek inne skutki uboczne…
Myślę, że poruszanie megalitów jest bardziej związane z częstotliwością dźwięku (fali) niźli wielkością głośników.
@LocoWeedSmoker
– to są ultradźwięki. Udało się podobno wygenerować już gigahercowe częstotliwości (co do niedawna było niewyobrażalne -my słyszymy zaledwie do 20 kHz)
poruszanie megalitów ma związek także z konstrukcją (kształtem) takiego akustycznego „dźwigu”. Podobnie jak muszla przyłożona do ucha sprawia „szum morza” – a przecież nie ma tam żadnego źródła dźwięku.