Liczba wyświetleń: 2123
Prezydent Francji Emmanuel Macron wezwał na piątkowym przemówieniu do powołania jednego rządu światowego, twierdząc, że pozwoli on uniknąć konfliktów między rywalizującymi supermocarstwami.
„Potrzebujemy jednego porządku światowego” – powiedział Macron na trwającym szczycie Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Bangkoku w Tajlandii. „Jesteś po stronie amerykańskiej czy chińskiej?” – zapytał retorycznie Macron. „Ponieważ teraz, stopniowo, wiele osób chciałoby zobaczyć, że na tym świecie istnieją dwa porządki”. „To ogromny błąd – nawet dla USA i Chin” – dodał po porównaniu obu supermocarstw do „wielkich słoni” w geopolitycznej „dżungli”.
Po swoim dorozumianym wezwaniu do zniesienia suwerenności narodowej Macron poinstruował narody, aby „szanowały” „suwerenność” innych, jednocześnie prowadząc wspólnie „inkluzywną, zrównoważoną” politykę. „Dynamiczna równowaga jest najlepszym sposobem, aby narody nie były zmuszane do wyboru między supermocarstwami. Kraje muszą dążyć do zrównoważonego rozwoju sprzyjającego wszystkim, aby zaradzić nierównościom i niestabilności” – powiedział. „Ty rywalizujesz, wszyscy chcemy wygrać. Ale trzeba szanować suwerenność drugiego”. „Jestem pewien, że jedynym sposobem na grę, w której wszyscy wygrywają, jest współpraca i zaakceptowanie faktu, że wszyscy członkowie różnych regionów tego świata sprawią, że ich życie będzie łatwiejsze i lepsze” – dodał.
Macron twierdził nawet, że Francja „nie wierzy w hegemonię”, mimo że wzywa do hegemonicznego „globalnego porządku”. „Nie wierzymy w hegemonię. Nie wierzymy w konfrontację. Wierzymy w stabilność i współpracę, aby wspólnie wprowadzać innowacje i dostarczać konkretne i pozytywne wyniki naszym ludziom na całym świecie. Dziękuję za uwagę i możecie liczyć na Francję. Dziękuję” – powiedział.
Macron był stosunkowo otwarty na temat swojego poparcia dla Nowego Porządku Świata, ogłaszając w sierpniu w kontekście konfliktu na Ukrainie, „koniec obfitości” dla Francji w imię zachowania „demokracji”.
Europejska pomoc dla Ukrainy odbywa się równolegle z wdrażaniem planu „Wielkiego Resetu” Światowego Forum Ekonomicznego, polegającego na odcięciu paliw kopalnych i zniszczeniu rolnictwa w imię „zrównoważonego rozwoju”.
Na podstawie: ThePrint.in,
Źródło zagraniczne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl
Już na przykładzie jednego państwa widać że władza centralna gorzej funkcjonuje niż władze lokalne. Im dalej jest się od „ludu” tym bardziej odrealnione decyzje i mniejszy wpływ ludzi na rządzących.
Poza tym jaki to „rozwój” jeśli niszczą wszystko do okoła i nie proponują mądych alternatyw a jedynie tworzą słowotok bez podania konkretnych zmian.
No ale Schwab to też pacynka.
Program i działania owych zmian ? Ludzi muszą wiedzieć czym to śmierdzi ? Ile wolności chcą ludziom odebrać ich działania ? I czy są dobre dla wszystkich ludzi i godności życia. Nie dla garstki uzurpatorów rządu światowego miliarderów, pochłaniających i rabujących planetę. Nie rząd uzurpatorów partyjnych,i polityków nieudaczników, psychopatów , których mamy obecnie trzymających się kurczowo władzy, po nich choćby popiół i bielejące kości po apokalipsie.
Tego wariata należy usunąć z polityki i życia publicznego makaron to lewacki fanatyk.
Proszę proszę. Macron, Trudeau, Sunak – o tych wiemy na pewno. Trzeba przyznać że Szwab sobie nieźle radzi w tym co robi. A dla nas robi się to niebezpieczne.
Sluchajac wypowiedzi Schwaba, Gatsa, Rockefellera, czy im podobnych z tych tzw.”elit” to dochodze do wniosku ze oni sie strasznie boja ze sie to im nie uda, i dlatego tak strasza.
Gdyby to bylo jeszcze 15-20 lat temu , to mogloy sie to udac, no ale juz jest za pozno.