Bajpas umożliwi dalszą inspekcję Stadionu Narodowego

Opublikowano: 16.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1101

Powstanie specjalny bajpas, który zabezpieczy pękający element Stadionu Narodowego. Zostanie on zamontowany za dwa do trzech tygodni. Gdy to się stanie, będzie można wejść na stadion, by wykonać dokładniejsze badania.

Stadion Narodowy pozostaje zamknięty. Nie da się w tej chwili przewidzieć, kiedy mógłby ponownie funkcjonować. Rekomendacja jest jednoznaczna: nikt nie może przebywać na terenie obiektu. Istnieje ryzyko katastrofy budowlanej. Pęknięcie na elemencie podtrzymującym iglicę powiększyło się z tygodnia na tydzień.

„Następnym krokiem będzie zabezpieczenie tego pęknięcia, przełożenie sił w taki sposób, żeby nie było ryzyka katastrofy budowlanej, aby w sposób bezpieczny można było wejść na stadion w celu przeprowadzenia dodatkowych ekspertyz, które wskażą przyczynę takiego stanu rzeczy” – wyjaśnił minister sportu i turystyki.

Jak wyjawił minister sportu i turystyki, w ciągu najbliższego tygodnia ma zostać założony specjalny bajpas umożliwiający dalszą inspekcje i stwierdzenie szczegółów uszkodzeń. „Czyli element, który zabezpieczy miejsce pęknięcia tak, abyśmy mieli pewność, że w trakcie tych prac nie dojdzie do katastrofy budowlanej” – dodał Kamil Bortniczuk.

Montaż bajpasu może potrwać od tygodnia do dwóch. Są dwie hipotezy, jak mogło dojść do pęknięcia. Pierwsza przewiduje błąd materiałowy, czyli mini pęknięcie, które powstało przy okazji odlewu. Według ministra sportu byłby to scenariusz łagodniejszy, choć też pracochłonny. Drugi scenariusz przewiduje, że do pęknięcia doszło pod wpływem przeciążenia elementu. Wtedy oznaczałoby to błąd projektowy, a co za tym idzie – konieczność projektowania całego dachu od nowa.

Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.