Starożytna mapa z obiema Amerykami sprzed 4000 lat

Opublikowano: 24.09.2021 | Kategorie: Historia, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2177

W 1929 roku grupa historyków odnalazła ciekawy artefakt. Była to niesamowita mapa narysowane na wygarbowanej skórze gazeli. Badanie wykazało, że jest to oryginalny dokument, sporządzony w 1513 roku przez Piri Reisa, znanego admirała floty tureckiej z XVI wieku. To, co jest w tej mapie niezwykłe to zgodność szczegółów ze współczesnymi wydawnictwami kartograficznymi. Wydawało się oczywiste, że można było to osiągnąć jedynie poprzez obserwacje lotnicze, a najlepiej satelitarne.

Aby zrozumieć skąd mogła się wziąć taka mapa trzeba trochę pogrzebać w życiorysie Piri Reisa. Jego pasją była kartografia, a jego wysoka pozycja w siłach morskich Turcji dawała mu uprzywilejowany dostępu do Cesarskiej Biblioteki Konstantynopola. Po analizach mapy dokonanych współcześnie wiemy, że mogła zostać skopiowana z kilku innych kart, z których niektóre pochodziły sprzed IV wieku p.n.e. lub nawet wcześniej.

Mapa Piri Reisa odwzorowuje zachodnie wybrzeża Afryki, wschodnie wybrzeża Ameryki Południowej i północne wybrzeże Antarktydy. Linia brzegowa tego odkrytego w XIX wieku kontynentu jest szczegółowo odwzorowana. Najbardziej zaskakujące jest zatem to, że udało mu się odnaleźć tak dokładną mapę Antarktydy na 300 lat przed jego oficjalnym odkryciem.

Co ciekawe mapa pokazuje linię wybrzeża, które znajduje się pod lodem. Współcześni ludzie dochodzą do tego jak wygląda ten kontynent za pomocą nowoczesnej technologii, dlatego wydaje się wręcz nieprawdopodobne, aby znano takie dane w XVI wieku. Dowody geologiczne wskazują, że znajdująca się na mapie Ziemia Królowej Maud była wolna od lodu cztery tysiące lat p.n.e.

Oficjalna nauka mówi, że pokrywa lodowa obejmująca Antarktydę ma około miliona lat. Mapa Piri Reisa pokazuje wyraźnie, że północna część kontynentu została odwzorowana przed tym, gdy pokrył ją lód. Dalsze i bardziej dokładne badania wykazały, że ostatni okres, gdy Antarktyda była częściowo wolna od lodu, zakończył się około 6000 lat temu. Do tej pory jednak istnieją wątpliwości, co do tego, kiedy rozpoczął się ten okres wolny od lodu. Zakres czasowy rozciąga się w przedziale od 13 0000 do 9000 lat p.n.e. Zatem oczywiste pytanie brzmi: Kto odwzorował linię brzegową Ziemi Królowej Maud na Antarktydzie 6000 lat temu? Nikt nie potrafi na to odpowiedzieć. Czy cywilizacja, która mieszkała wtedy na naszej planecie miała technologii lub potrzebę, aby zrobić coś takiego?

Powszechnie wiadomo, że według tradycyjnej historii, pierwsza ludzka cywilizacja pojawiła się na Bliskim Wschodzie około 3000 roku p.n.e. Kolejne to cywilizacja chińska i doliny Indusu. Zatem żadna ze znanych nam cywilizacji nie mogła wykonać takiego zadania. Zatem pojawia się oczywiste pytanie: Kto był tutaj tysiące lat temu i był w stanie robić rzeczy, które możemy powtórzyć dopiero teraz, za pomocą nowoczesnej technologii?

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.