Liczba wyświetleń: 1969
Rząd Japonii wyraził zgodę na eksperymenty, które chce przeprowadzić grupa badaczy z Uniwersytetu Meiji kierowana przez profesora Hiroshi Nagashimę. Zamierzają oni przeprowadzić pierwsze próby wyhodowania ludzkiej trzustki człowieka w ciele świni.
Grupa prof. Nagashimy planuje tego dokonać za pomocą manipulacji genetycznej. W planach jest pozbawienie zapłodnionego zarodka świni okazji do stworzenia trzustki, a następnie chcą wprowadzić informację genetyczną zgodną z ludzką i w ten sposób sztucznie wpłynąć na rozwój narządów.
Naukowcy mają nadzieję, że po inseminacji tak spreparowanej komórki jajowej świni, rozwinie się zarodek z trzustką, która według ich opinii, byłyby bardzo bliska ludzkiej. W trakcie tego eksperymentu, naukowcy chcą dojść tylko do pewnego poziomu, aby śledzić proces wykształcania trzustki. Nadal nie mają w planach tworzenia w ten sposób w pełni rozwiniętych ludzkich narządów.
W Japonii, do tej pory takie badania nie były dozwolone, ale zakaz ten został zniesiony w marcu bieżącego roku. Otworzyło to przed japońskimi naukowcami nowe możliwości. W kolejce do takich badań ustawiają się też eksperci z University of Tokyo, którzy są w trakcie przygotowania podobnego eksperymentu z myszami.
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Oczywiście – NIC Z TEGO NIE BĘDZIE. Ale są wyłudzone fanty – granty od rządu i „nałukowcy” będą badać. Bariery biologicznej międzygatunkowej NIE DA SIĘ POKONAĆ.
Nawet przeszczepy nerki od bliźniaka jednojajowego wymagają obezwładniania systemu immunologicznego (rozpoznawania obcego białka) przez cytostatyki. Co jest do sprawdzenia na forum o przeszczepach nerki. Mit o istnieniu „bliźniaków genetycznych” powstał w celu robienia Gescheftu z recyklingu narządów wyrzynanych z ŻYJĄCYCH DAWCÓW. Neverending story. Żywotność przeszczepionej nerki – max 14 lat. I dalej kolejny przeszczep z coraz mniejszym prawdopodobieństwem przyjęcia.
Zmian na Ziemi w dziedzinie możliwości przełamania barier odmienności biologicznej nie ma , nie było i nie będzie. A także, niestety, możliwości pokonania braków w edukacji w temacie BIOLOGII. Które to braki pozwalają przyjmować nieprawdziwe informacje na zasadzie łykania niczym kaczka dziennikarska.