Japonia zezwoliła na hodowanie w świniach ludzkiej trzustki

Opublikowano: 02.01.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 771

Rząd Japonii wyraził zgodę na eksperymenty, które chce przeprowadzić grupa badaczy z Uniwersytetu Meiji kierowana przez profesora Hiroshi Nagashimę. Zamierzają oni przeprowadzić pierwsze próby wyhodowania ludzkiej trzustki człowieka w ciele świni.

Grupa prof. Nagashimy planuje tego dokonać za pomocą manipulacji genetycznej. W planach jest pozbawienie zapłodnionego zarodka świni okazji do stworzenia trzustki, a następnie chcą wprowadzić informację genetyczną zgodną z ludzką i w ten sposób sztucznie wpłynąć na rozwój narządów.

Naukowcy mają nadzieję, że po inseminacji tak spreparowanej komórki jajowej świni, rozwinie się zarodek z trzustką, która według ich opinii, byłyby bardzo bliska ludzkiej. W trakcie tego eksperymentu, naukowcy chcą dojść tylko do pewnego poziomu, aby śledzić proces wykształcania trzustki. Nadal nie mają w planach tworzenia w ten sposób w pełni rozwiniętych ludzkich narządów.

W Japonii, do tej pory takie badania nie były dozwolone, ale zakaz ten został zniesiony w marcu bieżącego roku. Otworzyło to przed japońskimi naukowcami nowe możliwości. W kolejce do takich badań ustawiają się też eksperci z University of Tokyo, którzy są w trakcie przygotowania podobnego eksperymentu z myszami.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maria
Użytkownik

Oczywiście – NIC Z TEGO NIE BĘDZIE. Ale są wyłudzone fanty – granty od rządu i “nałukowcy” będą badać. Bariery biologicznej międzygatunkowej NIE DA SIĘ POKONAĆ.
Nawet przeszczepy nerki od bliźniaka jednojajowego wymagają obezwładniania systemu immunologicznego (rozpoznawania obcego białka) przez cytostatyki. Co jest do sprawdzenia na forum o przeszczepach nerki. Mit o istnieniu “bliźniaków genetycznych” powstał w celu robienia Gescheftu z recyklingu narządów wyrzynanych z ŻYJĄCYCH DAWCÓW. Neverending story. Żywotność przeszczepionej nerki – max 14 lat. I dalej kolejny przeszczep z coraz mniejszym prawdopodobieństwem przyjęcia.
Zmian na Ziemi w dziedzinie możliwości przełamania barier odmienności biologicznej nie ma , nie było i nie będzie. A także, niestety, możliwości pokonania braków w edukacji w temacie BIOLOGII. Które to braki pozwalają przyjmować nieprawdziwe informacje na zasadzie łykania niczym kaczka dziennikarska.