Liczba wyświetleń: 5764
W ostatnich dniach aktywność Słońca zmniejszyła się na tyle, że znalazła się poniżej progu wrażliwości instrumentów naukowych – mówią naukowcy z Laboratorium Astronomii Rentgenowskiej Słońca, należącego do Instytutu Fizyki im. Lebiediewa Rosyjskiej Akademii Nauk.
— Aparatura naukowa działa bez zarzutów, a mimo to zdarzyła się rzecz „niemożliwa” — poziom promieniowania krótkofalowego Słońca, który w ostatnich miesiącach i tak znajdował się na rekordowo niskim poziomie, zmniejszył się o jakieś kolejne 100 razy i znalazł się poniżej progu wrażliwości instrumentów — czytamy na stronie rosyjskiego laboratorium.
Promieniowanie krótkofalowe (miękkie promieniowanie rentgenowskie) powstaje tylko w czasie aktywnych procesów, takich jaki wybuchy słoneczne. Jeśli docierające dane świadczą o szybkim wzroście promieniowania, oznacza to, że gdzieś na Słońcu doszło do wybuchu. Teraz natomiast gwiazda wykazuje minimalną aktywność.
Sądząc po tym, co wyrysowuje się na wykresach, Słońce zmniejszy zarówno rozległą, jak i drobną aktywność. Tempo wybuchów w skali mikro i nano najwyraźniej spadło kilkadziesiąt razy. To dość nieoczekiwane, bo jeszcze parę miesięcy temu na Słońcu pojawiły się zwiastuny początku nowego cyklu. Niektóre prognozy nawet potwierdzały, że już od pierwszych miesięcy 2019 roku, jego aktywność będzie szybko nabierać obrotów. Zamiast tego nasza gwiazda jeszcze bardziej ucichła — informują uczeni
Naukowcy nie wiedzą, czy gwiazda podźwignie się ze swojego minimum w najbliższych miesiącach, czy może „słoneczna zima” potrwa przez dłuższy czas.
Źródło: pl.SputnikNews.com
naukowcy mają jeszcze dużo do odkrycia…
http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_251