Coś niepokojącego dzieje się ze Słońcem

Opublikowano: 02.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 5103

W ostatnich dniach aktywność Słońca zmniejszyła się na tyle, że znalazła się poniżej progu wrażliwości instrumentów naukowych – mówią naukowcy z Laboratorium Astronomii Rentgenowskiej Słońca, należącego do Instytutu Fizyki im. Lebiediewa Rosyjskiej Akademii Nauk.

— Aparatura naukowa działa bez zarzutów, a mimo to zdarzyła się rzecz „niemożliwa” — poziom promieniowania krótkofalowego Słońca, który w ostatnich miesiącach i tak znajdował się na rekordowo niskim poziomie, zmniejszył się o jakieś kolejne 100 razy i znalazł się poniżej progu wrażliwości instrumentów — czytamy na stronie rosyjskiego laboratorium.

Promieniowanie krótkofalowe (miękkie promieniowanie rentgenowskie) powstaje tylko w czasie aktywnych procesów, takich jaki wybuchy słoneczne. Jeśli docierające dane świadczą o szybkim wzroście promieniowania, oznacza to, że gdzieś na Słońcu doszło do wybuchu. Teraz natomiast gwiazda wykazuje minimalną aktywność.

Sądząc po tym, co wyrysowuje się na wykresach, Słońce zmniejszy zarówno rozległą, jak i drobną aktywność. Tempo wybuchów w skali mikro i nano najwyraźniej spadło kilkadziesiąt razy. To dość nieoczekiwane, bo jeszcze parę miesięcy temu na Słońcu pojawiły się zwiastuny początku nowego cyklu. Niektóre prognozy nawet potwierdzały, że już od pierwszych miesięcy 2019 roku, jego aktywność będzie szybko nabierać obrotów. Zamiast tego nasza gwiazda jeszcze bardziej ucichła — informują uczeni

Naukowcy nie wiedzą, czy gwiazda podźwignie się ze swojego minimum w najbliższych miesiącach, czy może „słoneczna zima” potrwa przez dłuższy czas.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

naukowcy mają jeszcze dużo do odkrycia…
http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_251