99 mln soli na jadłodajnie dla ubogich w Peru

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1142

Prezydent Peru zapowiedział w środę, że rząd dofinansuje kwotą 99 mln soli (ok. 24 mln USD) stołeczne jadłodajnie dla najuboższych. W kraju tak silnie dotkniętym przez kryzys pandemiczny są one dla wielu tysięcy obywateli jedyną szansą na zjedzenie ciepłego posiłku.

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią COVID-19 zebrał w Peru straszne żniwo. W jego wyniku cztery miliony Peruwiańczyków straciły pracę, pięć milionów popadło w ubóstwo, a dziesiątki tysięcy straciły dach nad głową. W Limie i sąsiadujących z nią dystryktach, gdzie mieszka prawie 11 mln ludzi (ok. 1/3 ludności kraju), znacznie zwiększyła się liczba osób odwiedzających placówki wydające darmowe posiłki. Dla większości z nich, w tym wielu całych rodzin, to jedyna szansa na zjedzenie czegoś ciepłego.

W środę prezydent spotkał się z przedstawicielami organizacji społecznych, które prowadzą takie jadłodajnie w stolicy. „Zdecydowaliśmy się przeznaczyć 99 mln soli, które zostaną skierowane bezpośrednio na zapewnienie pożywienia dla naszych braci i sióstr, najbardziej bezbronnych rodzin” – powiedział Pedro Castillo. Prezydent przeprosił zgromadzonych, że nie udało mu się spotkać z nimi we wcześniejszym terminie oraz wezwał ich do „przejrzystego i uczciwego” wykorzystania tych środków.

„To niepojęte, iż pomimo posiadania w kraju tak wielkich bogactw, nie idą one w parze z rozwojem, z napełnianiem garnka w celu zapewnienia rodzinom najświętszego – jedzenia” – powiedział Castillo. Podkreślił też, że zadaniem państwa jest rozwiązywanie palących problemów społecznych i położenie kresu skrajnym nierównościom, szczególnie widocznym w dużych miastach.

Autorstwo: Dominik Pieniądz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.