97 procent Afgańczyków żyje w ubóstwie

Opublikowano: 03.05.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1427

Organizacja Narodów Zjednoczonych uważa obecny kryzys w Afganistanie największym kryzysem humanitarnym na świecie — powiedział dziennikarzom sekretarz generalny ONZ António Guterres w Doha na zakończenie spotkania specjalnych wysłanników do Afganistanu.

„Trudno jest wyolbrzymić powagę sytuacji w Afganistanie. To największy kryzys humanitarny w dzisiejszym świecie” — powiedział Guterres wyjaśniając, że 97 procent Afgańczyków żyje w ubóstwie. „Dwie trzecie ludności — 28 milionów — będzie potrzebowało w tym roku pomocy humanitarnej, by przeżyć. […] 6 mln afgańskich dzieci, kobiet i mężczyzn jest o krok od głodu” — zaznaczył.

„W tym samym czasie fundusze ulatują. Nasz plan reakcji humanitarnej, który ma zebrać 4,6 mld dolarów, otrzymał tylko 294 mln dolarów — 6,4 proc. całej potrzebnej kwoty” — wyjaśnił sekretarz generalny. Ujawnił też, że większość pracowników ONZ w tym kraju to Afgańczycy. „Wielu z nich to kobiety. Obecny zakaz pracy afgańskich kobiet dla ONZ i organizacji pozarządowych jest nie do przyjęcia i naraża życie ludzi” — podkreślił polityk.

Zapytany jednak przez dziennikarza o to, czy są jakieś okoliczności, w których spotkałby się z talibami, powiedział: „Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, oczywiście nie zrezygnuję z tej możliwości. Dziś nie jest na to odpowiedni czas”. Nie wyjaśnił jednak kiedy czas byłby odpowiedni.

Zdjęcie: alejandra326 (CC0)
Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Vaunes 03.05.2023 19:13

    Amerykanie zaprowadzili demokrację… ))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.