90% prasy regionalnej należy do Niemców!

Opublikowano: 27.10.2013 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Prezes UOKiK zezwolił na kupno spółki Media Regionalne, która jest właścicielem 36,8 proc. gazet regionalnych, przez spółkę niemieckiego koncernu medialnego, Verlagsgruppe Passau GmbH. Przejęcie spowodowało, że należąca do zagranicznego koncernu Polskapresse kontroluje blisko 90 proc. polskiego rynku prasy regionalnej.

Jak podaje wpolityce.pl, bawarski koncern przejął „Dziennik Wschodni”, “Echo Dnia”, “Gazetę Codzienną Nowiny”, “Gazetę Lubuską”, “Gazetę Pomorską”, “Gazetę Współczesną”, “Głos – Dziennik Pomorza”, “Kuriera Porannego”, “Nową Trybunę Opolską”. Większość wydawana w zachodnich i północnych regionach Polski.

Ten sam koncern wspiera, przychylną Ruchowi Autonomii Śląska, linię „Dziennika Zachodniego”. Komentatorzy rynku medialnego mówią, że jest to sprzeczne z finansami, albowiem od momentu obrania postawy życzliwej do RAŚ sprzedaż dziennika znacząco spadła. Wielu uważa to za dowód na pierwszeństwo przedkładania przez Verlagsgruppe Passau niemieckich interesów nad kondycję ekonomiczną tytułów należących do Polskapresse.

Autor: Krzysztof Rudzki
Źródło: Narodowcy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

“Nadrzędnym, długofalowym celem Niemców jest zniszczenie Polski, zniszczenie słowiańszczyzny, rozbicie Rosji – Budowa państwa Pruskiego/Krzyżackiego od Renu do Władywostoku – zawsze tak było – żydzi i Krzyżacy ( dziś Niemcy) – zawsze mieli ten sam wspólny cel.”

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pilsudski-tusk-2013-10/comment-page-1#comments

zk
Użytkownik
zk

I wlasnie na tym polega roznica miedzy Niemcami i Polakami,Polak dla kasy zrobi wszystko.

pablitto
Użytkownik
pablitto

Nie ma wyższej świadomości – jest stado lemingów.
PS. Polak – Niemiec, dwa bratanki, podobnie jak Polak-Rusek, etc. zwykli ludzie nie mają obecnie (nie było “dawno” jakiejś durnej wojny w regionie) zbyt wielu powodów by się nienawidzieć. Problem tkwi w globalnej mafii, która się tym bawi.

PS. mieliście pojęcie, że nawt w takich chwilach jak Powstanie Styczniowe trwały non-stop wewnętrzne walki i przepychanki (włącznie z wydawaniem “przeciwników politycznych” w ręce “okupanckiej” policji!) we wszelkich odmianach rządów “powstańczych”? – no comments.

a co do prasy – to chyba się ten koncern trochę spóźnił, jeszcze parę lat, i wydawanie papierowych gazet nie będzie miało żadnego sensu ;) (a to też szansa dla takich mediów jak to, by wskoczyć w tę “lukę”).

grzech
Użytkownik

“pablitto
PS. mieliście pojęcie, że nawt w takich chwilach jak Powstanie Styczniowe trwały non-stop wewnętrzne walki i przepychanki (włącznie z wydawaniem „przeciwników politycznych” w ręce „okupanckiej” policji!) we wszelkich odmianach rządów „powstańczych”? – no comments.”

Powstanie Styczniowe – poczytaj sobie o udziale Żydów w jego wybuchu, przepływie pieniędzy i jego upadku. Wtedy wszystko stanie się jasne.

A co do pisemek – nie czytać!

robi1906
Użytkownik

kudlaty72
cyt. “żydzi i Krzyżacy ( dziś Niemcy) ”
Ja bym jeszcze dopisał do tego towarzystwa , kler żydowskiego boga.

Rok 1030 zaczyna się ogólnonarodowe powstanie przeciwko piastom i ich “chrystianizacji” (dokument o Trzcinicy dostępny w sieci ,o zniszczeniu miasta wielkości ówczesnego Gniezna ,tylko w tym dokumencie zgodnie ze starą tradycją fałszowania histori nie ma winnych tej zbrodni tylko jakieś eufemizmy o rozruchach itp..)
I kto przybył na pomoc Piastom w ratowaniu kleru i niewolnictwa feudalnego ,
oczywiście byli to niemieccy “rycerze” .

To był początek.

A współcześnie ,po krótkim okresie socjalizmu ,kiedy zwłaszcza za Gomułki budowano silne państwo , kto pomógł zniszczyć ten ustrój w którym wszystko było polskie ,
żeby niemcy ,żydzi i inni mogli zawłaszczyć nasz kraj ?
I gazety przy tym wszystkim są tylko drobiazgiem.