9 lat temu doszło do katastrofy w Smoleńsku

Opublikowano: 10.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1741

Dziś mija 9 lat od katastrofy samolotu prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. Uroczyste główne obchody rocznicy tragedii odbywają się w Warszawie, prezydent Andrzej Duda oddał hołd parze prezydenckiej Marii i Lechowi Kaczyńskim na Wawelu.

Główne obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły o 8:00 rano w Warszawie uroczystą mszą w kościele na Krakowskim Przedmieściu. Po mszy odbył się Apel Pamięci przed Pałacem Prezydenckim, w którym wzięli udział między innymi premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po apelu politycy złożyli wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010, które znajdują się na Placu Piłsudskiego.

​Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach rocznicowych w Krakowie, gdzie modlił się przy grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej w krypcie na Wawelu. Do Krakowa przyjechała także córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska.

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar oddał hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej w związku z dzisiejszą 9. rocznicą tragedii. Polityk zamieścił w “Twitterze” wpis z wezwaniem, że „Rosja musi za to odpowiedzieć”. „Wieczny odpoczynek prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom tragedii smoleńskiej! Rosja musi za to odpowiedzieć!” – napisał.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
george
Użytkownik
george

To Tusk powinien za to odpowiedzieć.

Radek
Użytkownik
Radek

George, jak się “odpowiada” za morderstwo dziesiątków ludzi? Często ludzie piszą, że ktoś ma za coś odpowiedzieć. Ale jak? Do tego w takich sytuacjach wiele osób jest winnych.

mariusz
Użytkownik

Ten wypadek samolotowy był wynikiem błędu pilota. Wyraźnie wskazuje na to zapisi ostatniej minuty lotu.

Poza tym ci ludzie w samolocie nie są godni jakiejkolwiek uwagi. W każdym kraju, tak samo jak i w Polsce, mamy do czynienia z dyktaturą. Kilkaset osób decyduje o losach milionów i zwykle decyzje tych kilkuset osób są sprzeczne z wolą milionów. U nas nie da się nawet zrobić referendum, żeby zmienić decyzję tych kilkuset, bo oni decydują czy zrobią referendum. Żeby była demokracja muszą być spełnione dwa warunki

1) decyzja ma być większościowa
2) trzeba mieć pełną wiedzę o sytuacji.

Teoretycznie jedynie Szwajcaria spełnia warunek pierwszy gdyż społeczeństwo może zmienić decyzję garstki rządzących w referendum. Warunek drugi nie jest spełniony w żadnym kraju gdyż garstka rządzących dostała uprawnienia do zatajania jakichś 99% ważnych informacji i te zatajone informacje przeważnie opisują nadużycia władzy na olbrzymią skalę.

Jak w ogóle doszło do tej absurdalnej sytuacji? Otóż w czasie Rewolucji Francuskiej ktoś rozpuścił plotkę, że zamiana króla na kilkaset osób to będzie demokracja. Ludzie jakoś naiwnie w to uwierzyli i wierzą nadal aż do tej chwili pomimo tego, że warunek pierwszy oczywiście nie jest spełniony. Już wtedy teoretycy socjologii zwracali uwagę:

Robert A. Dahl: „Różnice [między demokracją antyczną a nowożytną] są […] tak ogromne, że gdyby […] Ateńczyk znalazł się wśród nas, to stwierdziłby, że nowożytna demokracja żadną demokracją w ogóle nie jest.”

Jean-Jacques Rousseau: „Lud angielski, sądząc, że jest wolny, myli się bardzo; jest on wolny tylko podczas wyborów członków parlamentu. Skoro tylko ci są wybrani, staje się niewolnikiem, staje się niczym.”

Thomas Jefferson: „Stu siedemdziesięciu trzech despotów może na pewno tak samo ciemiężyć, jak jeden.”

Emanuel Kant zaproponował nawet doskonałe rozwiązanie – zlikwidować władzę centralną. Władze miały stanowić jedynie samorządy lokalne dzielnicowe obejmujące teren zamieszkały przez piętnaście tysięcy osób. Niestety propaganda owego okresu nie dopuściła do dyskusji jego propozycji, gdyż było to nie na rękę osobom, które wiedziały że przejmą dyktatorską władzę we Francji po rewolucji. Obecna propaganda nie pozwala nigdzie w szkołach omawiania tego tematu przez co ludzie nie są w stanie myśleć żeby spróbować podjąć działania dla zmiany sytuacji. Ostatnio Żółte Kamizelki postulowały wprowadzenie referendów na wzór Szwajcarii, ale jak ma to być wdrożone? Rządząca dyktatura musiałaby sama oddać władzę a tego nie zrobią. Był jeszcze rok 1968 gdy Francuzom udało się przeprowadzić strajk generalny i tym sposobem mogli dokonać każdej zmiany. Niestety obecne społeczeństwo żyje w takim zakłamaniu, z powodu wieloletniej propagandy, że już nie jest w stanie zrozumieć że taki strajk jest niezbędny. Strajku generalnego nie udało się zorganizować Żółtym Kamizelkom i żyjemy dalej w tej samej beznadziejnej dyktaturze.

https://wolnemedia.net/stworzenie-nowego-spoleczenstwa/

Aida
Użytkownik

Rosja czy nie Rosja…
Wcześniej PO było u władzy, no mogę uwierzyć, że nie było dobrej woli, chyba nikt by nie chciał być posądzony o zaniedbania, ale do diaska PIS rządzi już 4 lata. Nie wierzę, że Jarosław nie chciałby poznać prawdy jak zginął jego brat. Więc dlaczego nie mamy żadnych rozmów z Rosjanami na temat wraku, czy to temat zamknięty?

hashi
Użytkownik
hashi

Dlaczego wciąż mówi się wypadek, katastrofa skoro był to starannie przeprowadzony zamach?
Ewidentna detonacja i rozerwanie kadłuba a potem dobicie rannych.