89-letnia „babcia nazistka” ścigana listem gończym

Opublikowano: 08.05.2018 | Kategorie: Historia, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 593

Niemieckie władze poszukują 89-letniej Ursuli Haverbeck skazanej na karę więzienia za zaprzeczenie Holokaustowi, która nadal ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości – informuje stacja telewizyjna Deutsche Welle.

Haverbeck była oskarżana o kilka przypadków zaprzeczania Holokaustowi. Oświadczyła między innymi, że w informacjach o komorach gazowych na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz „nie ma ani słowa prawdy”. Po kilku procesach sądowych kobieta, którą miejscowe media nazywają „babcią nazistką”, została skazana na dwa lata więzienia.

Osądzona nie stawiła się na odbycie kary, która rozpoczęła się 23 kwietnia, po czym prokuratura kraju związkowego musiała wysłać za nią list gończy.

Poinformowano, że dom Haverbeck w mieście Vlotho od dłuższego czasu jest pusty, miejsce pobytu poszukiwanej na razie nie jest znane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.