89 chętnych na prezydenta Ukrainy

Opublikowano: 05.02.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1893

Prawie 90 osób złożyło dokumenty do Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) o rejestrację na stanowisko prezydenta Ukrainy, podała w poniedziałek agencja „Ukraińskie Nowości”, powołując się na dane z CKW.

Według „Ukraińskich Nowości” komisja otrzymała dokumenty od 89 osób, 50 z nich zostało już rozpatrzonych, 28 kandydatów zostało zarejestrowanych, 22 otrzymało odmowę z powodu niezapłacenia niezbędnego depozytu w wysokości 2,5 miliona hrywien (około 90,6 tysięcy dolarów) lub niezgodności złożonych dokumentów z wymogami prawnymi.

Wybory prezydenckie odbędą się na Ukrainie 31 marca. Kampania wyborcza rozpoczęła się 31 grudnia, w tym samym dniu rozpoczęła się nominacja kandydatów i składanie dokumentów do CKW w celu rejestracji. Po złożeniu pakietu dokumentów Centralna Komisja Wyborcza ma pięć dni na rozpatrzenie i rejestrację.

Liderem rankingu prezydenckiego, według sondaży opinii publicznej, przez ostatnie kilka miesięcy pozostaje szefowa partii „Batkiwszczyna” Julia Tymoszenko. Poparcie obecnego prezydenta kraju Petra Poroszenki, według sondaży, wynosi około 14%.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.