88% Kanadyjczyków chce większej cenzury

Opublikowano: 21.07.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 322

Większość Kanadyjczyków (88%) twierdzi, że firmy zajmujące się mediami społecznościowymi powinny robić więcej, aby blokować lub usuwać wiadomości szerzące nienawiść lub rasizm, informując policję (83%) o takich wiadomościach. Osiem na dziesięciu (82%) ankietowanych wspiera firmy, które ograniczają reklamy w mediach społecznościowych do czasu, gdy firmy z tych mediów zrobią więcej, aby rozwiązać problem.

Kanadyjczycy chcą działań ze strony firm mediów społecznościowych, które pomogłyby powstrzymać szerzenie się nienawiści i rasizmu, według nowego sondażu Ipsos przeprowadzonego w imieniu Global News. Większość (88%) Kanadyjczyków zgadza się (zdecydowanie 53% / nieco 35%), że firmy zajmujące się mediami społecznościowymi powinny robić więcej, aby blokować lub usuwać wiadomości szerzące nienawiść lub rasizm. Ponadto ośmiu na dziesięciu (83%) zgadza się (41% zdecydowanie / nieco 42%), że firmy mediów społecznościowych powinny być zobowiązane do informowania policji o wiadomościach szerzących nienawiść lub rasizm.

Niektóre z wiodących kanadyjskich firm niedawno ogłosiły, że tymczasowo zawieszają niektóre reklamy w mediach społecznościowych do czasu, gdy firmy społecznościowe zrobią więcej, aby rozwiązać ten problem. Kanadyjczycy w dużej mierze popierają te działania: ośmiu na dziesięciu (82%) zgadza się (35% zdecydowanie, 47% trochę), że wspierają firmy, które ograniczają reklamy w mediach społecznościowych do czasu, aż firmy te zrobią więcej, aby zaradzić szerzeniu się nienawiści lub rasizmu na ich platformach.

Znaczna mniejszość (34%) Kanadyjczyków uważa, że ​​ochrona wolności słowa ma do odegrania rolę w tej dyskusji, zgadzając się (zdecydowanie 11%, trochę 23%), że wolność słowa oznacza, że ​​ludzie powinni mieć możliwość publikowania cokolwiek chcą w mediach społecznościowych, a firmy działające w mediach społecznościowych nie mają obowiązku tego powstrzymywać. Podobnego zdania jest więcej mężczyzn (40%) niż kobiet (29%) oraz więcej Kanadyjczyków w wieku 18-34 lat (45%) niż osób w wieku 35-54 (38%) lub 55+ (23%).

Kanadyjczycy chcieliby także, aby rząd federalny odgrywał większą rolę w regulowaniu i opodatkowaniu przedsiębiorstw mediów społecznościowych. Osiem na dziesięciu (81%) zgadza się (37% zdecydowanie, 44% trochę), że firmy mediów społecznościowych powinny podlegać opodatkowaniu w Kanadzie. Wsparcie wzrasta do 87% wśród osób w wieku 55+. Trzy czwarte (77%) zgadza się (zdecydowanie 28%, trochę 49%), że firmy zajmujące się mediami społecznościowymi powinny podlegać surowszym regulacjom w Kanadzie. Po raz kolejny poparcie wzrasta do 85% wśród osób w wieku 55+.

Ankietę Ipsos przeprowadzonej między 8 a 10 lipca 2020 r. na zlecenie Global News. Na potrzeby tego badania przeprowadzono wywiady online z próbką 1000 Kanadyjczyków w wieku 18+. Precyzja sondaży internetowych Ipsos jest mierzona przy użyciu przedziału wiarygodności. W tym przypadku dokładność sondażu mieści się w granicach ± ​​3,5 punktu procentowego, 19 razy na 20. Wszystkie przykładowe ankiety i ankiety mogą być obarczone innymi źródłami błędów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o