80 Polaków zginęło w donieckiej Konstaninowce

Opublikowano: 26.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1386

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne zabiły ok. 80 Polaków ochotniczo walczących w wojnie rosyjsko-ukraińskiej po stronie Ukrainy w zakładach Megatex w Konstantinowce w Donieckiej Republice Ludowej.

Kilkudziesięciu innych naszych rodaków zginęło z rąk czeczeńskich pomocników Putina podczas walk w Zołotem. Czeczeńskie siły specjalne „Achmat” zajęły miejscowość po Siewierodonieckiem w środę 22 czerwca.

Powszechną rosyjską taktyką jest oskarżanie zachodnich ochotników walczących w ramach ukraińskich sił zbrojnych o bycie płatnymi najemnikami, a tym samym jest to podstawa do niestosowania wobec nich zasad Konwencji Genewskiej dotyczących traktowania jeńców wojennych.

Polskie Ministerstwo Spraw zagranicznych nie komentuje tych doniesień.

Autorstwo: katalizator
Na podstawie: DailyMail.com.u
Źródło: WolneMedia.net

24

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 26.06.2022 18:24

    Jezeli to prawda co juz slysze z dwoch zrodel to powniem jedno “dobrze im tak”. Nie rozumiem jak mozna nadstawiac karku dla banderowcow, naszego wroga numer 2? Niech sie tam zabijaja nad wzajem i nic nam do tego. Dlaczego PiS tak zapatrzony w Orbana nie postepuje podobnie nie mieszac sie w sprawy wschodnie. Ukraincy to narod ktory nienawidzi wszystkich, zabil 100 tys naszych rodakow teraz przyszla karma za dzialania ich przodkow w 43 roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.