75 000 dolarów kanadyjskich zasiłku na zmianę płci

Opublikowano: 01.03.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2157

Rząd Trudeau sfinansuje operacje zmiany płci dla pracowników federalnych służb publicznych, którzy są transpłciowi, tymczasem większość Kanadyjczyków wyraziła na „Twitterze”, dezaprobatę wobec tego nowego „świadczenia zdrowotnego”.

Od 1 lipca każdy pracownik transpłciowy otrzymuje świadczenie zdrowotne w wysokości do 75 000 dolarów kanadyjskich na procedury „potwierdzania płci”, takie jak operacje zmiany kastracji czy rekonstrukcji organów płciowych. Kanadyjskie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, które zarządza Publicznym Planem Opieki Zdrowotnej (PSHCP), zacznie pokrywać „niezbędne z medycznego punktu widzenia” interwencje dla osób poddających się „procesowi potwierdzającemu płeć”, które nie są objęte ich prowincyjnym planem opieki zdrowotnej.

Opieka, potwierdzająca płeć, obejmuje operacje zmiany płci i terapie hormonalne, aby pomóc dostosować tożsamość płciową do ciała i jego wyglądu. PSHCP nie precyzuje, jakie procedury pokrywa to ,świadczenie. Na przykład niektórzy aktywiści transpłciowi uważają elektrolizę, liposukcję, maskulinizację twarzy i operację feminizacji za konieczne.

Niektórzy Kanadyjczycy skorzystali z „Twittera”, aby wyrazić opinie, że pieniądze można lepiej wykorzystać, aby pomóc Kanadyjczykom. Daryl Wark napisał: „Chyba żartujecie… Absolutnie absurdalny pomysł. To niewiarygodne, jak ten rząd może znaleźć sposób na wydawanie pieniędzy podatników”. Użytkownik S Loughhead zaś napisał: „Nie mam nic przeciwko ludziom wybierającym własną ścieżkę życia. Uważam jednak, że pieniądze można lepiej wydać na ratowanie życia. Wielu ludzi nie stać na leki”. „Więc rząd nie zapłaci za fizjoterapię mojego urazu pleców (boli jak diabli), ale jest gotów zapłacić 75 000 dolarów za zmianę płci dla ludzi, którzy nie akceptują swojego ciała” – dodał Charles-Michel D’Irumberry.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.