74 z 5800 zaszczepionych zmarło na COVID-19

Opublikowano: 16.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2227

Około 5800 Amerykanów zaraziło się COVID-19 pomimo pełnego zaszczepienia przeciwko wirusowi, który go powoduje, poinformowali w czwartek urzędnicy federalni. Spośród 5800 w pełni zaszczepionych osób, prawie 400 wymagało leczenia w szpitalach, a 74 zmarło.

Nieco ponad 40 procent zakażeń dotyczyło osób w wieku 60 lat lub starszych, a 65 procent stanowiły kobiety. Ponad 78 milionów ludzi zostało w pełni zaszczepionych w Stanach Zjednoczonych od 15 kwietnia.

Dyrektor CDC Rochelle Walensky powiedziała na przesłuchaniu w Kongresie w czwartek, że badane są przyczyny. „Niektóre to oczywiście niepowodzenie odpowiedzi immunologicznej u danej osoby, a niektóre z nich, o co się obawiamy, mogą być związane z mutacjami, więc przyglądamy się obu” — powiedziała. Według Walensky’ej liczba przypadków zidentyfikowanych przez CDC nie obejmuje osób, które zachorowały na COVID-19 mniej niż dwa tygodnie po ostatniej dawce.

Stany w zeszłym miesiącu zaczęły zgłaszać liczby osób, które zaraziły się pomimo pełnego zaszczepienia. Epidemiolodzy w stanie Waszyngton zidentyfikowali 217 przypadków, z których pięć zmarło. W Michigan odnotowano 246 przypadków między 1 stycznia a 31 marca. Trzech z tych pacjentów zmarło. Teksas, Karolina Południowa i Oregon to między innymi stany, które zgłosiły ponad 100 przypadków wśród mieszkańców.

Według amerykańskich organów regulacyjnych, szczepionka Pfizera jest skuteczna w 95%. W badaniu klinicznym wykazano, że Moderna jest skuteczna w 94,1%, podczas gdy Johnson & Johnson była skuteczna w 66,9%. Wartości procentowe dotyczą dwóch tygodni po ostatnim szczepieniu.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Murphy 16.04.2021 13:46

  Jak widać kolejne odcinki X-Men samo życie już kręci. :\

 2. PeWueN 16.04.2021 22:47
 3. poray 17.04.2021 08:28

  A to najnowsze dane z Polski
  https://stopnop.com.pl/mz-zgony/

  Czyli po szczepieniu, na covid zmarło ponad 1600 osób, czyli chyba pobiliśmy rekord świata
  wnioski są takie:
  – szczepionka nie chroni przed covid (co było wiadomo już wcześniej a do czego media reżimowe przyznają się dopiero teraz)
  – szczepionka powoduje gwałtowny wzrost zachorowań i zgonów na covid, czego doświadczamy w statystykach i co daje reżimowi możliwość wprowadzania ograniczeń i lockodwnów
  – W poszczepiennych NOPach jak widać najwięcej jest zgonów na covid
  – nie wiemy ile było zachorowań bez zgonów, ale można to w przybliżeniu wyliczyć w oparciu o metody statystyczne, mi wyszło w zależności od tego czy liczyć zgony z chorobami współistniejącymi czy nie – od ok. 40 do ok. 400 tysięcy dodatkowych zakażeń, czyli szczepienia spowodowały wzrost zakażeń o ponad jedną trzecią
  – Udary, zakrzepice, ataki serca, itp stanowią jak widać ułamek NOP. Władzom daje to możliwość tuszowania NOPów wrzucając je do statystyk ogólnych zgonów na covid

  Sumując i znowu łyk statystyki:
  – śmiertelność covid (bez chorób współistniejących) jest na poziomie ok 0,03% (biorąc pod uwagę oficjalna ilość zakażonych i liczbę zgonów bez chorób współistniejących) do ok. 0,012% (biorąc po uwagę liczbę osób które przeszły covid – a wiele (większość) z nich tego nie zgłaszało (trudno tę ilość oszacować ale biorę pod uwagę połowę dorosłej populacji) czyli od jeden na 3 tysiące do jeden na 12 tysięcy
  – śmiertelność po szczepieniu na covid łatwiej wyliczyć (biorąc dane stopnop i ilość oficjalnie zaszczepionych) to ok.0,026% czyli jeden na około 3,5 tysiąca

  Wynika z tego, że prawdopodobieństwo śmierci na covid jest podobna lub czterokrotnie niższa niż prawdopodobieństwo zgonu po zaszczepieniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.