73-latek uwięziony w Tesli podczas ekstremalnego upału

Opublikowano: 09.08.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2943

Jesteśmy pewni, że Rick Maggison, 73-latek z Arizony, nigdy więcej nie postawi stopy w samochodzie elektrycznym, ponieważ to właśnie we wnętrzu własnej elektrycznej Tesli model Y przeżył niefortunną sytuację, o której za chwilę opowiemy.

Po pierwsze pamiętajmy, że Arizona jest jednym z najgorętszych stanów USA, a teraz wyobraźmy sobie spędzenie dobrych 20 minut w samochodzie, z którego nie można się wydostać. Dokładnie to przydarzyło się panu Maggisonowi. 73-latek nie był w stanie otworzyć swojego samochodu, ponieważ 12-woltowa bateria litowo-jonowa, za pomocą której otwierane są drzwi i okna, była całkowicie rozładowana. Kiedy doszło do incydentu, w ostatnich dniach lipca, temperatura w Peorii, na przedmieściach Phoenix, była bliska 40 stopni Celsjusza.

„Nie mogłem otworzyć drzwi. Nie mogłem opuścić szyb. Komputer nie działał, więc nie mogłem otworzyć schowka. Nie byłem w stanie niczego otworzyć” – opowiadał Maggison.

W końcu po jakimś czasie udało mu się zadzwonić do siostry, która poprosiła o pomoc sąsiadów. Ostatecznie konieczne było wybicie szyby po stronie pasażera, aby Rick Maggison mógł się wydostać na zewnątrz samochodu.

Przyczyną zajścia był oddzielny 12-woltowy akumulator w samochodzie, który zasila wszystko wewnątrz pojazdu, w tym drzwi, wyświetlacz komputera i okna. „Praktycznie rzecz biorąc, samochód jest komputerem na kółkach, który działa na zasilaniu z akumulatora” – stwierdziła Norma Hubele, ekspert ds. bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej, z którą skontaktowały się amerykańskie media. “Jeśli akumulator jest zawodny lub jeśli z jakiegoś powodu konsument nie wie, jak rozwiązać problem z akumulatorem, mogą wystąpić poważne problemy z bezpieczeństwem”.

Źródło zagraniczne: IlParagone.it
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Irfy 09.08.2023 14:07

  Wielu możliwości tutaj nie ma. Albo mamy do czynienia z błędem projektu, który nie przewidział istnienia jakiejś czysto manualnej wajhy, która po przekręceniu/przestawieniu odblokowuje drzwi. Coś takiego byłoby karygodnym zaniedbaniem w kwestii bezpieczeństwa, bo akumulator może się w każdej chwili zepsuć albo rozładować. Dlatego musi istnieć możliwość awaryjnego, szybkiego opuszczenia pojazdu. Na przykład w chwili, kiedy dojdzie do samozapłonu baterii 😛 Brak wajhy oznaczałby więc, że Tesla ma poważny problem i czeka ją fala pozwów. Ewentualnie wajha jest, ale w jakimś “schowku”, otwieranym za pomocą akumulatora. To również błąd projektu i również skończy się pozwami.

  Możliwość numer dwa, wajha istnieje, ale facet nie widział o jej istnieniu albo umiejscowieniu. W takim wypadku mamy do czynienia wyłącznie z dziennikarzem, który postanowił poszukać taniej sensacji, albo jakąś podprogową akcją reklamową. Obliczoną na wywołanie rozgłosu wokół marki.

 2. kufel10 09.08.2023 16:28

  Np w corvette pomimo elektrycznych klamek są ukryte ręczne “wajchy” z linką do otwierania drzwi. Poza tym warto mieć przy sobie zawsze jakiegoś victorinoxa.

 3. Vici 09.08.2023 20:58

  To jest dobrze przewidziana strategia. Tym razem niestety samozapłon nie odpalił.

 4. Murphy 23.08.2023 09:47

  Artykuł nie odzwierciedla dokładnie materiału filmowego w którym jest podane, że mechaniczne awaryjne otwieranie drzwi istnieje i jest opisane w instrukcji obsługi auta.. Niestety mało kto czyta instrukcje obsługi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.