7000 lat temu ludzie czcili istoty podobne do jaszczurek

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Historia, Paranauka, Publicystyka, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2544

Istnieją pewne przedsumeryjskie artefakty, odzyskane z archeologicznego Al-Ubaid, które oferują nam niesamowite szczegóły dotyczące wczesnych kultur zamieszkujących Mezopotamię. W Al-Ubaid misje archeologiczne wykopały wiele starożytnych artefaktów, w tym posągi, które przedstawiają oraz opisują humanoidalne postacie o charakterystyce jaszczurowatej. Te artefakty pochodzą z tak zwanego okresu Ubaid w Mezopotamii.

Okres Ubaid trwał od około 6500 do 3800 roku p.n.e. Jego nazwa pochodzi od Tell al-Ubaid. Kultura Ubaidian jest datowana na okres od 4000 do 5500 p.n.e. Podobnie jak w przypadku starożytnych Sumerów, pochodzenie ludu Ubaid pozostaje zagadką dla archeologów. Wiemy jednak, że to właśnie kultura Ubaid zaczęła budować duże osiedla, głównie charakteryzujące się wielopiętrowymi prostokątnymi domami błotnymi. Kulturze tej przypisuje się również pojawienie się pierwszych świątyń architektury publicznej w Mezopotamii.

Z czasem duże osiedla przekształciły się w miasta. Świątynie zostały wzniesione, a ludzie zmienili styl życia. Pojawiły się nowe technologie, a historia zaczęła być zapisywana jak nigdy dotąd. Dzisiaj, tysiące lat po tym, jak pierwsze starożytne miasta powstały w starożytnej Mezopotamii, archeolodzy składają razem starożytną zagadkę, która opowiada niesamowitą historię. Starożytni ludzie, którzy żyli tam tysiące lat temu, pozostawili wiele wskazówek, które dają nam wgląd w życie wczesnych kultur.

Na archeologicznym terenie Al-Ubaid oraz w starożytnych miastach Ur i Eridu archeolodzy odzyskali szereg tajemniczych postaci, które zakwestionowały nasze rozumienie starożytnych kultur. Ponad 7000 lat temu starożytni mieszkańcy Mezopotamii czcili istoty podobne do gadów. Pierwszy z owych tajemniczych posągów został wydobyty przez Harry’ego Reginalda Hala w 1919 roku, gdy on i jego zespół odzyskali różne męskie i żeńskie figurki w różnych pozycjach.

Co ciekawe, uczeni odkryli, że większość figurek przedstawia postacie noszące coś w rodzaju kasku i posiada rodzaj wyściółki na ramionach. Oprócz wykopania pradawnych figurek, które przypominają istoty w skafandrach, archeolodzy odzyskali różne artefakty, które wyglądają jak samice trzymające niemowlę. Jednak przedstawione istoty trzymające dziecko nie są ludźmi, lecz gadami, jaszczuropodobnymi istotami o humanoidalnych cechach.

To, co starożytny lud Mezopotamii chciał reprezentować tymi figurkami, pozostaje tajemnicą. Archeologowie zostali oszołomieni wyżej wspomnianymi odkryciami i nie wyjaśniono po dziś dzień, dlaczego kultura Ubaidów stworzyła te dziwnie wyglądające figurki czczące stworzenia podobne do jaszczurek. Eksperci twierdzą również, że postawy figurek, a także fakt, że przedstawiają one kobietę karmiącą piersią, nie sugerują, że figurki były przedmiotami rytualnymi. Więc jeśli figurki nie były przedmiotami rytualnymi, do czego były używane i co starała się nam przekazać starożytna ludzkość?

Stworzenia podobne do jaszczurek były obecne w wielu kulturach, starożytnych kulturach, począwszy od Quetzalcoatl a skończywszy na Kukulkan, które były bóstwami Azteków i Majów przedstawianych w formie węża. A zatem czy były to tylko przedmioty dekoracyjne? Wynik wyobraźni? A może kultura Ubaidów rzeczywiście widziała podobne do jaszczurek istoty chodzące pośród nich?

Na sam koniec nie można zapomnieć o dodaniu jednego istotnego szczegółu. Otóż wspólne prace badawcze naukowców oraz przedstawicieli kościoła w tamtym rejonie wykazały możliwość istnienia starożytnej kultury, która w sposób bezpośredni obcowała z upadłymi demonami. Jest to teoria bardzo interesująca jak i kontrowersyjna. Jedno jest pewne, w kwestii starożytnych kultur nie wiele faktów jest pewnych.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 25.12.2019 16:58

    A dlaczego od razu czcili? Czy jak odkopią kiedyś Barbie, to też będą pisać, ze ludzie czcili plastikowe statuetki potwornie chudych kobiet? Może to zwykłe zabawki, albo pionki do jakiejś gry fantasy.

  2. Szwęda 26.12.2019 18:50

    Gady nie karmią potomstwa mlekiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.