7-osobowa rodzina zostanie bez dachu nad głową?

Opublikowano: 13.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 551

Asif Naseem – ojciec piątki dzieci, sprzedał stary dom i wybudował w Stoke-on-Trent nowy – za bagatela 500 000 GBP. Teraz jednak rodzina może stracić dach nad głową, ponieważ dla bezwzględnych brytyjskich urzędników budynek jest za wysoki…

Budując dom dla 7 osób przy ulicy Sandwell Place w Stoke-on-Trent, Asif Naseem pozostawał w regularnym kontakcie z urzędnikami. Jeszcze w lipcu, gdy na budynek nie został jeszcze nałożony dach, miejsce budowy odwiedzili przedstawiciele biura ds. planowania przestrzennego. Stwierdzili oni, że zaprojektowany dach jest w porządku i poinformowali ojca 7-osobowej rodziny, że nie musi on wstrzymywać prac nad wykończeniem domu.

Jednak 2 miesiące po tym, jak rodzina wprowadziła się do nowego domu, lokalni planiści stwierdzili, że dom jest za wysoki o… 75 cm. Asif Naseem zawnioskował o wydanie zgody z mocą wsteczną na budowę odrobinę wyższego budynku, ale bezwzględni urzędnicy nie zgodzili się na taki ruch. Jeden z radnych stwierdził, że pozwolenie z mocą wsteczną na budowę domu wyższego, niż jest to dozwolone w tym rejonie Stoke-on-Trent, może stworzyć niebezpieczny precedens, który może doprowadzić do zalania miasta falą podobnych wniosków od deweloperów.

Urzędnicy Stoke-on-Trent widzą w tej sytuacji tylko dwa rozwiązania – albo Asif Naseem na własny koszt obniży dach o 75 cm, albo… dom będzie musiał zostać zburzony. Jednak rozwiązania te stawiają rodzinę pomiędzy przysłowiowym młotem i kowadłem, ponieważ rodziny nie stać już na wprowadzenie do projektu budynku jakichkolwiek poprawek. Zdjęcie dachu i pokrycie budynku dachem niższym o ok. 1 metr to koszt ok. 200 000 GBP, na który rodzina zwyczajnie nie może sobie pozwolić.

Na ten moment trudno jest powiedzieć, jak zakończy się batalia o dom rodziny Asifa Naseema. Nie sposób sobie jednak wyobrazić, aby rada miasta rzeczywiście nakazała rozbiórkę nowego domu z uwagi na nieznacznie przekroczoną wysokość budynku, czyli z uwagi na coś, co z poziomu ulicy nie jest nawet widoczne gołym okiem.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

@W, popieram te rozwiązanie , to jest najlepsze rozwiązanie sprawy. Urzędnicza bezkarność zostaje “nagrodzona ” !