7 krótkich wiadomości ze świata – 18.08.2023

Opublikowano: 18.08.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2924

Przegląd kilku wideo-wiadomości ze świata znalezionych na „Telegramie”.

1. Tak w praktyce wygląda system kredytu społecznego. Gdziekolwiek się udasz w Chinach, musisz okazać dowód osobisty i zeskanować twarz. Jeśli twoja twarz nie pasuje do twarzy z dokumentu, nie przejdziesz przez punkt kontrolny. Podobnie jest podczas szukania pracy. Skaner jest połączony z systemem policji i w przypadku wykrycia osób z niską oceną, natychmiast włącza się alarm.

2. Wcale nie potrzeba wykorzystywać sztucznej inteligencji do tworzenia deep fejków. Wystarczą silikonowe maski, nadzwyczajnie trudne do rozpoznania. Oto próbka. Ciekawe, czy w ten sposób podmieniono niektórych polityków?

3. Blokada drogi przez aktywistów z organizacji Just Stop Oil spowodowała wypadek samochodowy. Kierowca, a zarazem partner kobiety w ciąży, nie wytrzymał nerwowo. Powalił pięścią klimatystę na asfalt i kopnął w głowę. Nie wiadomo, co bardziej przeraziło ciężarną — wypadek czy możliwość aresztowania jej partnera.

4. Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, w końcu coś się zmieniło ws. przywiązywania ludzi do słupów. Teraz torturowaniem i wystawianiem na torturowanie ze strony przechodniów zajmują się nie tylko żołnierze i cywile, ale również… Ukraiński Czerwony Krzyż. Oto film ze Lwowa. Ciekawe, co o tym myśli Międzynarodowy Czerwony Krzyż?

5. 31 lipca 2023 roku w Austrii miał premierę światowej sławy festiwal sztuki w Salzburgu. Wszędzie były martwe dzieci, na obiad podano niemowlę, a publiczność biła brawo. Całe szczęście, że użyto lalek.

6. CNN Turk informuje, że w elewatorze zbożowym w tureckim porcie Derince doszło do eksplozji „pyłu zbożowego” podczas załadunku zboża. Ciekawe, jakiego rodzaju ziarno tam eksplodowało i czy da się jego moc wyrazić w trotylach?

7. Oto nowa metoda usuwania pasożytów z mięsa. Wystarczy polać je colą. Smacznego!

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Na podstawie: T.me
Źródło: WolneMedia.net


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 18.08.2023 22:28

    Ostatni filmik to wręcz doskonałe wytłumaczenie, dlaczego w niektórych kulturach jedzenie świni nie wchodzi w grę…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.