69-letni Holender dąży do prawnego odmłodzenia

Opublikowano: 08.12.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2347

System prawny wielu państw świata pozwala na łatwą i szybką zmianę płci. Przykładowo w Kanadzie, wystarczy pójść do lekarza i zadeklarować mu, że jest się mężczyzną uwięzionym w ciele kobiety lub na odwrót. Rząd walczy z dyskryminacją takich ludzi, dlatego sama deklaracja w zupełności wystarczy, aby otrzymać nowe dokumenty, świadczące o prawnej zmianie płci. A skoro można zmienić płeć, imię i nazwisko, a nawet narodowość, to dlaczego nie można prawnie zmienić wieku?

69-letni przedsiębiorca oraz były polityk z Holandii, Emile Ratelband twierdzi, że z powodu wieku jest dyskryminowany – ma mniejsze szanse na znalezienie drugiej osoby na portalach randkowych i otrzymuje mniej propozycji pracy. Dlatego mężczyzna skierował do sądu wniosek o prawnej zmianie wieku. Ratelband utrzymuje, że „biologicznie” jest młodszy o około 20 lat.

Sąd ostatecznie odrzucił jego postulat, twierdząc, że nie może zmienić swojego wieku tylko dlatego, że on uważa się za młodszego. Więc dlaczego inni ludzie mogą dobrowolnie zmieniać płeć, powołując się wyłącznie na swoje własne odczucia? Co z ageizmem – dyskryminacją ze względu na wiek?

Emile Ratelband twierdzi, że spodziewał się porażki, ale ma zamiar odwoływać się od decyzji sądu i kontynuować walkę o swoje prawa. Holender zamierza wstrząsnąć tamtejszym systemem prawnym, a nawet kierować sprawę do sądów międzynarodowych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: RT.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 08.12.2018 18:06

    I bardzo dobrze. Ma w pełni rację w tym świecie absurdów. Już jest taki absurd, że należy go zwiększyć tak ze 10 razy, to może ludzie zmądrzeją. W końcu dlaczego sędzia ma mieć większe prawa, to jest jawna dyskryminacja nie sędziów w orzekaniu o czyjejś winie? A jak ktoś zacznie się czuć słoniem? Też zażąda uznania, że jest słoniem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.