6,7 mln za pokoje kwarantanny, z których skorzystało 15 osób

Opublikowano: 02.02.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1249

Rząd federalny Kanady zapłacił w zeszłym roku ponad 6,7 miliona dolarów kanadyjskich za pokoje do kwarantanny COVID-19 w hotelu w Calgary, z którego skorzystało łącznie 15 podróżnych, wynika z dokumentu Inquiry of Ministry, który został niedawno złożony w Izbie Gmin.

W hotelu Westin Calgary Airport, który Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC) wyznaczyła jako miejsce kwarantanny na mocy sekcji 7 ustawy o kwarantannie w czerwcu 2020 r., przebywało od stycznia 2022 r. do końca września zaledwie 15 podróżnych poddanych kwarantannie, za co rząd federalny zapłaci ponad 6,7 miliona dolarów.

Informacje te zostały uwzględnione w dochodzeniu ministerstwa złożonym przez liberalny rząd w Izbie Reprezentantów 30 stycznia w odpowiedzi na pytanie dotyczące zamówienia złożone w listopadzie 2022 r. przez konserwatywną posłankę Michelle Rempel Garner.

W sumie 1490 podróżnych zostało poddanych kwarantannie w hotelu Westin Calgary Airport w okresie od 22 czerwca 2020 r. do 1 października 2022 r. w ramach ograniczeń podróży związanych z pandemią, które wymagały od osób wracających do Kanady z zagranicy przebywania w wyznaczonych hotelach.

W latach 2020 i 2021 roku w hotelu przebywało 1475 wszystkich podróżnych (99 procent).

W 2020 roku w hotelu poddano kwarantannie 119 podróżnych, za co rząd federalny zapłacił ponad 8,9 miliona dolarów.

W 2021 roku kwarantannie poddano tam 1356 podróżnych, za co hotelowi zapłacono ponad 11,1 mln dolarów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.