59 ofiar zamarznięcia

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1480

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa odnotowało 59. ofiarę śmierci przez wychłodzenie od 1 listopada 2018. Idą kolejne mrozy. RCB apeluje, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne i/lub nietrzeźwe, którym może grozić śmierć z wychłodzenia. Jeden telefon do służb może uratować im życie.

RCB ostrzega przed nadchodzącym w najbliższych dniach silnym mrozem w województwach śląskim i małopolskim. Według meteorologów, temperatura może tam spaść do minus 15 stopni.

Tylko w ciągu jednej doby (między 19 i20 stycznia) zmarły cztery osoby: dwie w województwie podkarpackim i po jednej z warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego.

Bożena Wysocka z RCB apeluje, żeby wychodząc w najbliższym czasie na dwór zadbać o ciepłe ubranie i aby nie „rozgrzewać się” alkoholem w ramach zabezpieczenia przed zimnem, bo to zdradliwa praktyka. Radzi również, aby reagować za każdym razem, kiedy dostrzeżemy kogoś potrzebującego naszej pomocy i dzwonić pod alarmowy numer 112.

“Meteorolodzy przewidują, że w województwie śląskim, małopolskim może wystąpić silny mróz ze spadkami temperatury nawet do -15 stopni Celsjusza. Warto zachować ostrożność i ubierać się stosownie do pogody” – powiedziała specjalistka.

“Gdy widzimy człowieka, któremu grozi zamarznięcie, reagujmy. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować komuś życie i zostać bohaterem” – dodała Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka sądeckiej policji. Ratownicy GOPR odradzają również w najbliższym czasie wyprawy na szlaki. Ogłoszono, że w Beskidach panują ekstremalne warunki, a na Babiej Górze obowiązuje 2. stopnień zagrożenia lawinowego.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: StockSnap (CC0)
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o