57% Polaków chce amerykańskich baz, ale bez opłat

Opublikowano: 15.10.2018 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2531

Medialna tresura na rzecz „wielkiego sojuszu” ze Stanami Zjednoczonymi przyniosła spodziewane przez mainstream efekty, dlatego większość Polaków opowiada się za funkcjonowaniem amerykańskich baz wojskowych na terenie naszego kraju. Jednocześnie respondenci biorący udział w najnowszym sondażu nie chcą ani płacić za obecność Amerykanów, ani też nazywać ich bazy imieniem amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Sondaż IBRIS dla dziennika „Rzeczpospolita” wskazuje, iż 57 proc. respondentów opowiada się za powstaniem bazy armii Stanów Zjednoczonych na terenie naszego kraju, natomiast przeciwny takiemu rozwiązaniu jest prawie co czwarty badany. Najwięcej zwolenników obecności obcych wojsk w Polsce znajduje się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy, ruchu Kukiz ’15 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także wśród widzów „Wiadomości” Telewizji Polskiej.

Polacy nie są jednak przekonani, czy nasz kraj powinien wyłożyć blisko dwa miliardy dolarów na budowę amerykańskiej bazy, którą to kwotę chce wydać na ten cel prezydent Andrzej Duda. Taki krok popiera tylko 33,2 proc. ankietowanych, z kolei wnoszenia takiej opłaty nie popiera 37,8 proc. respondentów. Ponadto blisko 61,5 proc. uczestników badania sprzeciwia się nadaniu takiemu obiektowi nazwy „Fort Trump”.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

No prawdę powiedziawszy to jestem miło zaskoczony tak niskim wynikiem. Pomimo iż ciężko jest dziś przykładać większą uwagę do wszelkich badań opinii publicznej ze względów stronniczości, co pięknie mogli wszyscy zauważyć w czasie wyborów prezydenckich. Biorąc pod uwagę totalną propagandę sukcesu Partii interesu Syjonistucznego, uważam nie niecałe 60 % poparcia to wcale nie tak niewiele, pomimo iż to nadal powyżej 50. Może ludziska przetrą wreszcie oczy.

Cosmo
Użytkownik

@PanOdkrywac Podobna sytuacja wszak miała miejsce z systemem obrony p.lot. WISŁA czyli wyrzutnie Patriot. W pewnym momencie Minister Wojny Macierewicz oznajmił, że brana jest pod uwagę tylko amerykańska oferta, czyli równie dobrze mógł powiedzieć, że zapłacimy ile chcecie, tylko nie odwracajcie się od swojego najwierniejszego wasala.

Xman
Użytkownik
Xman

Durny artykuł. Baza jest nam bardzo potrzebna i to ruch w dobrą stronę.

polach
Użytkownik
polach

Xman napisz mi proszę? do czego Nam niby baza z obcymi(USA) wojskami potrzebna? jak się pytam? w dodatku mamy ją utrzymywać?…czy ty wiesz co piszesz?

Xman
Użytkownik
Xman

@polach Baza jest nam potrzebna ponieważ najprawdopodbniej niedługo UE się rozpadnie i my będąc częścią Trójmorza będziemy mieli dwa nieprzyjacielskie molochy po dwóch stronach. Z jednej strony Federację Europejską która będzie państwem neomarskistowskim a z drugiej strony Rosję oraz Białoruś. W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie sojusz militarny z USA a ich wojska tutaj będą gwarancją zaangażowania się w możliwy konflikt w Polsce i dadzą szybką reakcję która pozwoliłaby nam sie obronić przed zajęceim terytorium. Ponieważ jak ktoś zajmie terytorium to już niego dobrowolnie na pewno nie ustąpi.

Aida
Użytkownik

“Ponieważ jak ktoś zajmie terytorium to już niego dobrowolnie na pewno nie ustąpi.”

I to powinien być twój argument przeciwko amerykańskiej bazie w Polsce.
Dlaczego tak bezgranicznie ufasz amerykanom? Przecież historia pokazała już nie raz, że ci silniejsi zawsze się dogadywali ponad naszymi głowami.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Aida prawda.
@ Xman, Polska następnym stanem USA ,dziękuję nie skorzystam! Kto będzie wydawał rozkazy NATO ? Nie myśl ze ktoś z PiS czy PO, bo to śmiechu warte. Fort Trump , na pokłady trupów ? Kto przystaje z NATO, ten zaprasza wojnę! Uwolnieni z przysłowia , “Polak mądry po szkodzie “