560 ton radioaktywnej wody zrzucono do oceanu

Opublikowano: 22.05.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 631

Spółka TEPCO, będąca operatorem japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1, postanowiła zrzucić wczoraj do Pacyfiku około 560 ton radioaktywnej wody. Pozwoli to na zmniejszenie ilości zanieczyszczonej wody, która gromadzi się w podziemnych pomieszczeniach stacji.

TEPCO zapewniła, że poziom radiacji w tej wodzie nie przekracza ustalonej normy, dlatego jej wyrzucenie nie wyrządzi szkód środowisku.

Aktywiści z Greenpeace podnieśli alarm w związku z taką decyzją, wskazując na negatywne skutki dla miejscowych rybaków.

W marcu tego roku szkody związane z katastrofą w elektrowni Fukushima 1, do której doszło w 2011 roku, przekroczyły 100 mld dolarów. Od chwili awarii ponad 15 tys. pracowników elektrowni zostało narażonych na działanie promieniowania.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. 23 22.05.2014 13:50

    No… przeciwnicy ekooszolomow…
    Gdzie teraz jestescie by pluc na nich jadem? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.