560 ton radioaktywnej wody zrzucono do oceanu

Opublikowano: 22.05.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Spółka TEPCO, będąca operatorem japońskiej elektrowni atomowej Fukushima 1, postanowiła zrzucić wczoraj do Pacyfiku około 560 ton radioaktywnej wody. Pozwoli to na zmniejszenie ilości zanieczyszczonej wody, która gromadzi się w podziemnych pomieszczeniach stacji.

TEPCO zapewniła, że poziom radiacji w tej wodzie nie przekracza ustalonej normy, dlatego jej wyrzucenie nie wyrządzi szkód środowisku.

Aktywiści z Greenpeace podnieśli alarm w związku z taką decyzją, wskazując na negatywne skutki dla miejscowych rybaków.

W marcu tego roku szkody związane z katastrofą w elektrowni Fukushima 1, do której doszło w 2011 roku, przekroczyły 100 mld dolarów. Od chwili awarii ponad 15 tys. pracowników elektrowni zostało narażonych na działanie promieniowania.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
23
Użytkownik
23

No… przeciwnicy ekooszolomow…
Gdzie teraz jestescie by pluc na nich jadem? :D