500+ dla ukraińskich dzieci, które nie przebywają w Polsce?

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1666

Konfederacja złożyła na ręce ministra rodziny i polityki społecznej interpelacje ws. płatności socjalnych w ramach programu 500 plus. Ugrupowanie jest zaniepokojone informacjami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczącymi wniosków o wypłacanie środków dla 691 tys. ukraińskich dzieci.

„Świadczenie 500+ wypłacamy już 700 tysiącom ukraińskich dzieci. Rodzi się pytanie, czy wszyscy beneficjenci są nadal w Polsce? Czy rząd zadbał o narzędzia do kontroli miejsca zamieszkania? Czy też zaraz wyłożymy miliardy na ukraińską turystykę socjalną?” – napisał na Twitterze wiceprezes Ruchu Narodowego Michał Wawer.

Posłowie Konfederacji w interpelacji do ministra rodziny i polityki społecznej proszą o udzielenie informacji ws. wniosków o płatność z programu 500 plus dla ukraińskich dzieci. Do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło sporo wniosków o przydzielenie pomocy socjalnej dla 691 tys. dzieci. Ewentualne spełnienie oczekiwań wnioskodawców może wynieść nawet do 4 mld złotych rocznie.

Politycy zapytali się resortu rodziny i polityki społecznej, czy ZUS kontroluje wydawane przez nich środki dla ukraińskich dzieci oraz o to, czy wnioskodawcy nadal przebywają w tym przypadku w Polsce. Zapytano się także, czy Straż Graniczna informuje o ewentualnych przekroczeniach granic przez cudzoziemców korzystających z świadczenia.

Konfederacja oczekuje również odpowiedzi w kwestii ilości uchylonych wniosków przez ZUS ze względu na opuszczenie na stałe naszego terytorium przez ukraińskich imigrantów.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

20

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 18.05.2022 16:37

    A jak bylo 500+ od anglu dla dzieci polakow pracujacych w UK a ktore mieszkaly w polsce to nikomu nie przeszkadzalo.
    Ja nie widze problemu jezeli ktos pracuje w danym kraju kroja go podatkami to ma prawo pobierac swiadczenia na dzieci gdzie kolwiek by sie one nie znajdowaly. Przeciez moze pobierac tylko 1 swiadczenie na dzieci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.