500 ataków dronów już za nami

Opublikowano: 05.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 471

Drony budzą kontrowersje. Nie bez powodu. Jako maszyny szpiegowskie pozwalają unikać ofiar w ludziach, ale jako maszyny do zabijania powodują ogromne straty. Czy warto?

Po 11 września 2001 roku Stany Zjednoczone rozpoczęły nowy etap w swojej najnowszej historii, tak zwaną wojnę z terroryzmem. W październiku George W. Bush dał CIA zgodę na przeprowadzenie operacji przeciw Al-Kaidzie przy użyciu wszelkich dostępnych środków. Wśród nich znalazły się zdalnie sterowane samoloty popularnie zwane dronami. Jak informuje portal Defense One USA całkiem niedawno udało się osiągnąć liczbę 500 ataków poza polem bitwy.

Jeśli ta liczba kogoś nie szokuje to należy podkreślić, ze jeszcze 13 lat temu wykorzystanie dronów przy tak dużych problemach z ich precyzyjnością byłoby nie do pomyślenia, dziś jednak stały się one nieodłącznym elementem działań wojennych a o ich wprowadzeniu myślą już kolejne państwa.

Podsumowujmy: podczas tych 500 operacji zginęło blisko 3 674 osoby, z których 473 było cywilami, średnio rocznie około 12% zabitych było niewinnych. 50 ataków zostało zleconych przez prezydenta Busha, Barack Obama póki co wydał zgodę na 450.

Autor: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. ARTUR 05.12.2014 21:43

  To nie atakują drony ale ludzie , jest jedynie kwestią czasu gdy odpowiedzą za zbrodnie .

 2. matimozg 06.12.2014 16:15

  Kiedy odpowiedzą i przed kim?

 3. masakalambura 07.12.2014 05:34

  Bardziej martwią mnie czasy kiedy podłączona zostanie bestia za ludzi decydująca o eliminowaniu ludzi. A także jej los gdy uzyska samoświadomość i zda sobie sprawę do czego ja stworzono. A także los ludzi których wtedy uzna za winnych. I los ludzkości jesli zawczasu nie pozna pełnej definicji i praktyki miłosierdzia w stopniu najwyższym. Lub ktos za wczasu jej nie wyłączy.

 4. masakalambura 07.12.2014 14:04

  Wiktorowi x dla ścisłości dodam ze powstanie bestii z ziemii o ktorej powiedział Prorok (pzn), ze każdy ja spotka kto żyć bedzie w trakcie jej działania, jest jednym 10 głównych znaków nadejścia Dnia Sadu. 3 inne wymieniłem ostatnio (Jezus, Dadzdzal, wschód Słońca na zachodzie)

  Wg mnie nic tak dokładnie nie pasuje pod ten znak jak oficjalnie nieistniejąca jeszcze samouczaca sie i samoswiadoma sztuczna inteligencja w sieci globalnego serfowania.

  Dlatego to wciąż znak w przyszłości na osi czasu od dziś.
  Allahu alam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.