49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Opublikowano: 28.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 735

Resort zdrowia po raz kolejny poinformował o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. „Mamy 49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1389/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem „Twittera”. Łączna liczba potwierdzonych na terenie Polski zakażeń wynosi 1389, 16 osób zmarło z powodu koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszego wystąpienia w Sejmie skrytykował Unię Europejską za brak pomocy finansowej w walce z epidemią koronawirusa. „Polska na pewno będzie w awangardzie branż, które będą odtwarzały swoje moce produkcyjne. Rozmawiamy w Unii Europejskiej również o tym, żeby razem w solidarny sposób znaleźć odpowiedź na te trudne wyzwania. Niestety Unia Europejska nie dała jeszcze ani eurocenta na walkę z wirusem. W czasach takich jak te widać, trudnych, najważniejsze są państwa, państwa narodowe. Reakcje UE są, jakie są, że tak powiem” – mówił premier Morawiecki.

Jego zdaniem Unia Europejska powinna szybciej wspomóc finansowo państwa członkowskie w walce z koronawirusem. „Wierzę, że w sposób spóźniony, przy odpowiedniej stymulacji (…) mówili o tym premier Hiszpanii, premier Włoch, premierzy Grupy Wyszehradzkiej, wraz ze mną kilku innych krajów bardzo mocno podnoszą, że jeżeli Unia Europejska ma utrzymać zaufanie obywateli, musi odpowiedzieć na to w sposób adekwatny” – powiedział. Jak przypomniał, Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć około 2 bln dolarów na wsparcie obywateli i gospodarki w związku z pandemią koronawirusa. „USA – 2 biliony. Jaka jest odpowiedź Unii Europejskiej jako całości? Poczekamy – mam nadzieje, że będzie” – mówił Morawiecki.

Wcześniej rząd opracował i wniósł pod obrady Sejmu pakiet ustaw w celu wsparcia polskiej gospodarki w sytuacji epidemii koronawirusa o nazwie „Tarcza antykryzysowa”. „Musimy działać błyskawicznie, żeby instrumenty działały w najbliższych dniach” – zaznaczył Mateusz Morawiecki na początku posiedzenia Sejmu, poświęconego pakietowi antykryzysowem. A co dokładnie zakłada przygotowany przez rząd pakiet? Tzw. tarcza antykryzysowa ma się opierać na pięciu filarach, które mają pomóc w walce z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. te filary to: 1) obrona przed utratą miejsc pracy; 2) wsparcie dla służby zdrowia; 3) bezpieczeństwo systemu finansowego; 4) wsparcie dla przedsiębiorców i 5) wsparcie dla inwestycji publicznych. W realizację filarów tarczy mają być zaangażowane takie instytucje jak Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu czy Bank Gospodarki Kredytowej.

Rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Maria Zacharowa powiedziała podczas briefingu prasowego, że Rosja nie zwracała się do Polski z prośbą o zgodę na przelot rosyjskich samolotów z pomocą humanitarną dla Włoch. „Strona rosyjska nie zwracała się do polskich władz z wnioskiem o zgodę na przelot rosyjskich samolotów z pomocą humanitarną przez terytorium Polski. W celu dostarczenia ładunku do Włoch wykorzystano inną trasę” – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Jak dodała przedstawicielka rosyjskiego resortu spraw zagranicznych, rozmowy na ten temat w mediach i w sieciach społecznościowych to „wiele hałasu o nic”.

Przypomnijmy, 23 marca na swojej oficjalnej stronie na „Twitterze” rosyjski senator Aleksiej Puszkow napisał, że Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów, lecących z pomocą humanitarną dla Włoch, przez swoją przestrzeń powietrzną. Co konkretnie napisał rosyjski senator? Na jego Twitterze pojawił się post o treści: „Polska nie przepuściła rosyjskich samolotów z pomocą dla Włoch przez swoją przestrzeń powietrzną. Jest to podłość na poziomie państwowej polityki. Tym bardziej, że pomoc zmierzała do sojusznika Polski w UE i NATO. Od tej chwili Rosja nie powinna w niczym iść Polsce na rękę. W niczym”. Jednak wieczorem 24 marca post został usunięty z Twittera senatora.

Do publikacji Puszkowa odniósł się polski resort spraw zagranicznych. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz napisał na „Twitetrze”: „Czas napięcia zw. z epidemią wykorzystywany jest także do rozbijania jedności europejskiej i transatlantyckiej. (poprzez dezinformacje). Żaden samolot lecący z pomocą dla nie został zablokowany. przestrzeń powietrzna dla tranzytu jest otwarta.Bądźmy uważni!”. W związku ze słowami rosyjskiego senatora do siedziby MSZ wezwano ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa. Podczas spotkania przedstawiciele polskiego MSZ wyrazili oburzenie i poinformowali rosyjskiego ambasadora o liście napisanym przez Marszałek Sejmu Ewę Witek do Przewodniczącej Rady Federacji Walentyny Matwijenko z prośbą o zdyscyplinowanie Aleksieja Puszkowa. „Strona polska wyraziła oburzenie absurdalnym zarzutem sformułowanym przez prominentnego rosyjskiego polityka, podkreślając, że rozpowszechnianie fałszywych informacji, które dzielą państwa i społeczeństwa jest wyjątkowo naganne w sytuacji, gdy naszym wspólnym zadaniem powinno być zwalczenie bezprecedensowego zagrożenia w postaci śmiercionośnej pandemii, która nie zna granic” – głosi komunikat polskiego MSZ, opublikowany na stronie resortu.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Dawid 28.03.2020 10:05

    Ktoś zna jakąś dobrą witaminę C? Jakiś producent? Gdzie najlepiej kupić? Czy kwas L-askorbinowy jest w porządku, czy lepiej w innej postaci?

  2. agama 28.03.2020 11:28

    dzika róża, producent: natura

  3. lcoyote 28.03.2020 15:24

    Kiwi zawiera bardzo dużo witaminy C – ale niektórzy mogą na kiwi mieć uczulenie

  4. barboss 28.03.2020 23:07

    Garść igieł sosny pospolitej gotować na wolnym ogniu w kubku wody przez 12 minut (nie krócej niż 10 i nie dłużej niż 15 minut). Napar jest wprost wysycony witaminą C, dodatkowo posiada flawonoidy, olejki eteryczne i garbniki. Polecam szczególnie na wzmocnienie organizmu podczas przeziębienia, sam stosuję od lat z bardzo dobrym efektem.

  5. pawelr. 28.03.2020 23:53

    nać pietruszki zawiera najwięcej wit C

  6. moromen 29.03.2020 11:06

    19 marca 2020 opublikowano w czasopiśmie International Journal of Antimicrobial Agents pracę pod tytułem “SARS-CoV-2: strach kontra suche dane”:
    Cztery popularne koronawirusy (HKU1, NL63, OC43 i E229) występują w obiegu i powodują miliony przypadków zachorowań na całym świecie. W tym artykule porównano zapadalność i śmiertelność z powodu tych czterech powszechnych koronawirusów z SARS-COV-2 w krajach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju [OECD]. Stwierdzono, że problem SARS-CoV-2 jest prawdopodobnie przeceniany, ponieważ 2,6 miliona ludzi umiera z powodu infekcji dróg oddechowych każdego roku w porównaniu z mniej niż 4000 zgonów z powodu SARS-CoV-2 w momencie pisania tej publikacji.

    – Porównanie częstości występowania i śmiertelności czterech popularnych koronawirusów krążących we Francji z SARS-COV-2 w krajach OECD [Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
    – Na dzień 2 marca 2020 roku 90.307 pacjentów miało pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 na całym świecie, z 3086 zgonami (śmiertelność 3,4%).
    – Na dzień 2 marca 2020 roku w krajach OECD 7476 pacjentów uzyskało wynik dodatni na SARS-CoV-2, przy 96 zgonach (śmiertelność 1,3%)
    – Na dzień 2 marca 2020 roku we Francji 191 osób uzyskało wynik dodatni na SARS-CoV-2, przy trzech zgonach (śmiertelność 1,6%).
    – W krajach OECD, śmiertelność z powodu SARS-CoV-2 (1,3%) nie różni się znacząco od częstości zgonów z powodu innych koronawirusów zidentyfikowanych w badanym szpitalu we Francji (0,8%; P = 0,11).
    – Problem SARS-CoV-2 jest prawdopodobnie przeceniany, ponieważ 2,6 miliona ludzi umiera każdego roku z powodu infekcji dróg oddechowych w porównaniu z mniej niż 4000 zgonów z powodu SARS-CoV-2 w momencie pisania tego artykułu.
    https://pubmedinfo.org/2020/03/29/sars-cov-2-strach-kontra-suche-dane-z-krajow-oecd/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.