466 demonstracji nazistów w Niemczech w 2016 r.

Opublikowano: 27.11.2017 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 39

W sprawie faszyzmu i neonazizmu Zachód drzazgę dostrzega w oku Polski, lecz belki we własnym nie widzi. Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego MSW – w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się aż 466 demonstracji o charakterze neonazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci. Problemem dla świata ma być jednak Polska i jej Marsz Niepodległości.

Spora grupa środowisk nieprzychylnych Polsce rozpoczęła bezpardonowy atak na nasz kraj po tym, jak kilkadziesiąt osób na liczącym 60 tys. uczestników Marszu Niepodległości wzięła ze sobą kilka transparentów zawierających treści ksenofobiczne. Na tej podstawie ukuto narrację, jakoby 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł marsz “60 tys. nazistów”. Ten fake-news przebił się na niemal wszystkie czołówki mediów na świecie. Ilość czarnego pijaru jaka wylała się na nas w ciągu ostatnich kilku dni była bezprecedensowa, jeśli spojrzymy przez pryzmat okresu po 1989 roku.

Co ciekawe – kilka głupich transparentów na Marszu Niepodległości przyczyniło się do światowej histerii. Jednak, gdy chodzi o niemal “cykliczne” imprezy neonazistów u naszych zachodnich sąsiadów, to mało kto w ogóle to zauważa i się tym przejmuje. Zainteresowanie z jakim światowe media relacjonują kwestię wzrastających w siłę niemieckich ruchów neonazistowskich jest bliskie zeru. A byłoby o czym opowiadać – tylko w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada doszło bowiem do 466 demonstracji o charakterze neonazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci. O coraz większej popularności Alternatywy dla Niemiec (AfD), która oficjalnie kultywuje pamięć o żołnierzach Wermachtu z okresu II wojny światowej nawet nie będę wspominał.

Wydaje się zatem, że w sprawie faszyzmu i neonazizmu Zachód drzazgę dostrzega w oku Polski, lecz belki we własnym nie widzi. Zrobienie światowej afery z powodu kilku (dosłownie – kilku!) transparentów, jakie pojawiły się na 60-tysięcznym Marszu Niepodległości, było zupełnie nieadekwatne do skali neonazistowskiego zagrożenia, jakie płynie choćby ze strony Niemiec czy innych państw Europy Zachodniej, gdzie ideologia ksenofobii i nietolerancji wobec np. Żydów jest znacznie silniejsza niż w Polsce. Niestety, ktoś zdecydował, że to Polska ma być dziś “faszystowska”.

Na podstawie: Twitter.com, PolsatNews.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Aby istnieć w mediach trzeba jakieś posiadać a określenie państwo teoretycznie nie odnosi sie tylko do “mocy rządu”. Niewielka część Polaków ogarnia całość i zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji ale to kropla w morzu potrzeb. Niestety czy chcą czy nie chcą podporządkuja się “demokratycznej” większości.

Herstoryk
Gość
Herstoryk

Niewykluczone, że zachodnie media w sensacjonalistyczny sposób traktują “Marsz Niepodległości”. Mimo to, zanim zacznie się wypominać Niemcom nazistowskie marsze, warto byłoby posprzątać własne podwórko i skrytykować polską ksenofobię. Jak donosi DW http://www.dw.com/en/polands-government-stays-silent-as-xenophobia-worsens/a-39941042, w Polsce niemal codziennie dochodzi do ataków na obcokrajowców. Wystarczy też wbić w wyszukiwarkę “rasizm incydent Polska”, żeby przeczytać wiadomości na ten temat.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Daleko nie trzeba szukać. Demokratyczną większość zaprezentował nam Herstoryk. Nie wstawajcie z kolan, bo jutro też będzie okazja się pokajać za faszyzm, antysemityzm, nacjonalizm i cokolwiek WIELKI BRAT ześle.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Hestoryk, może podeprzyj sie danymi z NASZEJ policji, a nie portalami, o wiadomym przeznaczeniu.
Gdyby było prawda to co wskazujesz, takie stacje jak tvn, polsat, i inne trabiły by o tym przez całe dnie, wystawiajac banery, z danymi na ulicach, jak balcerowicz..
Pamietam jak gross, mówił, że w jedwabnem polacy wymordowali SETKI żydowskiej INTELIGENCJI…Ty dajesz własnie wiare w takie bzdety… Bo skąd w zapyziałej wiosce “setki”…ynteligentów żydowskich…

gajowy
Użytkownik
gajowy

Odnośnie “histerii zachodnich mediów” to warto przypomnieć sobię chronologię wydarzeń.
Po marszu mieliśmy umiarkowane krytyczne komentarze miejscowej prasy. Jednak Izraelska prasa ostro odniosła się do tego marszu. Doszukano się ostrego antysemityzmu. Nie wiem czy słusznie ale tamtejsze komentarze były jednoznaczne.
I wtedy dopiero pojawiły się bardzo krytyczne komentarze w Polsce i za granicą. Widać że media Izraelskie są niezwykle wpływowe. I pismaki z całego świata mocno się sugerują tym co tam napisane. W sumie nie wiem dlaczego nie drukuje się w Polsce po prostu Haaretz po polsku. Mielibyśmy przynajmniej informacje z pierwszej ręki a tak to mamy pośredników, którzy zawsze coś tam przekręcą.